1500 TL’ye Hangi Telefonlar Alınır?

1500 TL’ye Hangi Telefonlar Alınır?
1500 TL’ye Hangi Telefonlar Alınır?

Ülkemizde dolar kurunun yükselmesi ile akıllı telefon ailesinden sayılan cihaz fiyatları da bütçeleri zorlayabiliyor. Bütçesini zorlamak istemeyen tüketiciler ise fiyatı uygun akıllı telefonlara yönelmeyi tercih ediyor. Hal böyle olunca tüketicinin tercihine göre sınırlamaya giren cihaz fiyat aralığı 1000-1500 TL’ye kadar düşebiliyor. Tercih edilen cihazlara göre birçok model irdeleyebiliriz. Bu noktada tercih ederken bütçemize uygun olanın dışında ihtiyaca göre teknik özelliklerini irdelemekte önemli bir araştırma konusu oluyor. Akıllı telefon ailesinden olan Sony Xperia M5 fiyatına göre kaliteli performans sunun cihazlardan birisidir. Mediatek Helio X10 işletim sistemine sahip olan Sony ailesinin bu üyesi 4K çekim özelliği de sunuyor. Anroid’in 6,0 Marshmallow işletim sistemini alacak olan bu cihaz uygun fiyatıyla bütçesini düşünenler için tercih edilebilir seçenekler arasında.

5 inç ekran özelliğiyle HD görünüm sunan bu cihazın aynı zamanda 3 GB RAM’a de sahip. 21 megapiksel arka, 13 megapiksel de ön kamera çözünürlüğüne sahip olan bu cihaz yüksek çözünürlük özelliğiyle performansı üst seviyelere taşıyor. 16 GB dâhili hafızası ve MicroSD özelliğiyle bu depolamayı daha da artırabilen cihazın fiyatı 1499 TL olarak tüketicisiyle buluşuyor. 2014 yılının en iyileri arasında yer alan LG G3 ise bu fiyat sınırlamasının içerisinde tavsiye listemize giriyor. Snapdragon 801 işlemcisi bulunan bu cihazın 5,5 inç ekranı ve 3 GB ram özelliği ile başarılı bir tasarım sunuyor. 32 GB dâhili hafızası ve MicroSD özelliği ile 128 GB depolamaya kadar çıkabiliyor. 1500 TL fiyatıyla tavsiye listemizde yer alıyor.

Bir diğer tavsiye edebileceğimiz akıllı telefonlardan birisi de HTC One M8. HTC markasının 2014 yılında alüminyum kasasıyla başarılı cihazlardan biriydi. Stabil Sense ara yüzüne sahip olması ve 1500 TL Pazar fiyatıyla tavsiye listemizde yer alıyor. Ayrıca HTC ailesinin M8 üyesinin Full HD ekran ve x2 4 ultra pixel arka kamerası ve 5 megapiksel ön kamerasıyla ihtiyaçları oldukça karşılıyor. 16 dâhili depolama özelliğinin yanı sıra MicroSD kart özelliği ile arttırılabilen geniş bir dâhili depolama sunuyor bizlere. Ayrıca HTC One M8 cihazı Snapdragon işlemcisi ve güncel Android 6,0 sürümünü alıyor.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan