2015 LYS Soruları Açıklandı Mı?

2015 LYS Soruları Açıklandı Mı?
2015 LYS Soruları Açıklandı Mı?

2015-LYS sınavında 13.06.2015 tarihinde ilk oturum yani Sosyal Bilimler Sınavı (2015-LYS4) gerçekleşti. Bugün ise yani 14.06.2015 tarihinde Matematik Sınavı (2015-LYS1) sınavı olmuştur. Peki, 2015 LYS Soruları Açıklandı Mı? evet bugün ve dün yapılmış olan sınavların soruları kamuoyunun erişime açılmıştır, sınava giren herkes ösym’nin sayfasından https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C Kimlik ve Şifresiyle giriş yaparak girmiş olduğu sınavların sorularına erişebilirler. Gönül ister ki soruları sınava girmeyen arkadaşlarla paylaşmak lakin ösym bu konuda çok dikkatli davranıyor ve soruları sadece sınava giren kimselerin özel şifreyle erişebileceğini söylemekte. Bunun için LYS sınavına giren kişiler sadece sorulara erişebilir, sorularını kontrol edebilir. Ayrıca söylentilere göre sınav sonuçları 24 Haziran tarihinde açıklanacağı gibisinden bir çok söylentiler var, lakin eminim ki önümüzdeki günlerde sınav sonuçları açıklanacaktır.

2015 Lys Soruları Ve Cevapları

Sınav sorularına erişebilmeniz için yapmanız gerekenler;

  • https://ais.osym.gov.tr adresine giriş sağ üst köşede bulunan SİSTEME GİRİŞ butonuna tıklayınız.
  • Açılan pencerede T.C Kimlik numaranız ve ÖSYM Aday Şifrenizle birlikte giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra, sol tarafta Sınavlarım bölümüne tıklayınız ve gelen sayfada 2015 LYS seçeneğini seçiniz.
  • Karşınıza dün ve bugün girmiş olduğunuz Tarih / Coğrafya / Din Bilgisi & Felsefe sorularına ve Matematik sorularına ulaşabilirsiniz.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Kerim - 23 Temmuz 2015 - 19:59

Lys sonuçları açıklanı çok zaman oldu şimdi ise tercih sonuçlarını bekliyoruz hayatımız hep beklemekle geçiyor sınav sistemindende sonuçlarındanda sıkıldım artık