2016 Avea Bedava İnternet

2016 Avea Bedava İnternet
2016 Avea Bedava İnternet

Teknolojinin gelişmesiyle beraberinde artık bir çok insan internet ihtiyaçlarını bilgisayar yerine telefondan gideriyor, internetten bir şeye bakmak istese hemen bilgisayarı açmak yerine saniyeler içerisinde telefonunun tuş kilidi açarak telefonundan hemen dilediği bilgiye ulaşabiliyor. [su_expand more_text=”Daha Fazla Göster” less_text=”Daha Az Göster – Kapat” height=”180″ link_color=”#014A99″ link_style=”dotted” more_icon=”icon: angle-double-down” less_icon=”icon: angle-double-up”]Teknoloji her geçen gelişirken size bu yıl için geçerli olan 2016 avea bedava internet kampanyaları hakkında biraz bilgi vermek isterim; öncelikle geçtiğimiz senelerde avea bir çok paket yapmıştı bunlardan birincisi en çok konuşulan sahur paketiydi. Bu paket sayesinde avea faturalı olan kimseler sahur vakitlerinde dilediği gibi 2GB’lık internetin tadını çıkarttı lakin bu durum faturasız avea kullanıcıları maalesef bir hayli üzmüştü, bunun üzerine avea ilerleyen günlerde açıklama yaparak 2016 yılında avea bedava internet kampanyalarından söz etti. Ve işte sizlere bu yıl içerisinde avea’yı çok yakından takip ederek sürekli yeni gelen kampanyaları takip ederek sitemiz üzerinden sizleri bilgilendireceğiz.

İlerleyen günlerde de çok rağbet olur ise Avea bedava internet çekilişleri de yapmayı düşünüyoruz ve yine aveanın sunmuş olduğu paketleri / yeni çıkartmış olduğu abonelikleri inceleyerek sizleri bilgilendireceğiz. Çekiliş hakkında da biraz bilgi vereyim; çekilişler olduğu zaman sitemizde zaten büyük bir uyarı sizi karşılayacaktır. Bu uyarıya tıklayarak çekiliş sayfasına gidebilirsiniz, çekiliş sayfasında yer alan formu doldurarak avea bedava internet bedava tl ve ya konuşma paketleri kazanabilirsiniz. Bizleri takip etmekten vazgeçmeyin.

Avea Bedava İnternet kullanımı

Bu makalemizde sizlere ave bedava internet kullanımı hakkında bilgi vermek istiyorum daha önceki yazılarımda vodafone bedava internet ve turkcell bedava internet paketleri hakkında detaylı bilgiler vermiştim ancak elbette bu GSM operatörlerinin olduğu kadar avea kullanıcılarının da bedava internete girmeye hakkı var. Gerçi baktığınız zaman avea’ nın bir çok paketinde bedava internet uygulamasının olduğunu göreceksiniz üstelik bu paketlerin fiyatları da çok abartı sayılmaz. Her paket kendine özgü içeriklerle sunuluyor örneğin 1000 dakika, 1000 SMS, 2 GB internet paketi gibi bu paketleri o kadar çok çeşitlendirebiliriz ki elbette içlerinden bir tanesi sizin işinize yarayacaktır.

Benim bu yazım aslına bakarsanız ucuz internet paketleri hakkında değil daha çok avea bedava internet kullanımı hakkında olacak zaten konu başlığına baktığınız da bunu açıkça görebileceksiniz dilerseniz size ücretsiz olarak interneti nasıl kullanacağınız hakkında bilgi verelim.  Bunun belirli başlı yöntemleri ve takdikleri var bunun için ilk önce cep telefonunuz elinize almanız gerekiyor  bu akıllı cep telefonlarınızın ayarlar sekmesini açık ardından buraya girdikten sonra karşınıza internet paylaşımı ve ağlar diye bir bölüm gelecek belki bu telefonların modeline göre değişecektir ancak yine de hangi marka telefon olursa olsun bunlara benzer bir yazı yazacaktır. Çünkü akıllı cihazların hepsinin ayarlar ölümleri birbirine benzer kelimelerden oluşmaktadır. Bu bölüme girdikten sonra alt tarafta mobil şebekeler yazacaktır hızlı bir şekilde oraya girmeniz gerekiyor. O menü altında erişim noktası isimleri mevcut onun da altına girdikten sonra aşağıda belirtmiş olduğum ayarları yapıyorsunuz.

 • APN : avealive
 • Proxy :212.54.136.226
 • Bağlantı Noktası : 9401
 • Kullanıcı Adı : Avea
 • Şifre : Avea
 • Sunucu : http://live.Avea.com
 • MMSC :Ayarlanmadı
 • MMS prox’si : Ayarlanmadı
 • MMS bağlantı Noktası : Ayarlanmadı
 • MCC : 286
 • MNC  :01
 • Kimlik Doğrulama Türü : Yok
 • APN Türü : Default

Yukarıda belirtmiş olduğum işlemlerde yalnızca bu bölümleri yapmanız gerekiyor. Aslında bunları yaptığınız zaman kesin bir ihtimalle çalışır demiyorum ancak bunları sizinle yinede paylaşmak istedim çünkü daha önceki zamanlarda bu ayarları yaptığımız zaman ücretsiz olarak bağlanabiliyorduk son zamanlarda ise bu bağlantı şeklini denemedim.

Bu işlemleri yaparken dikkatli bir şekilde iki defa inceledikten sonra doğru olarak yapın çünkü doğru yapmazsanız bir harf bile eksik olursa yine de bağlantınız gerçekleşmeyecektir. Bu ayarlar sonrasında bedava avea hizmetine kavuşacaksınız ve dolayısıyla da isterseniz google girebilecek isterseniz de rahatlıkla filmlerinizi dizilerinizi izleyebileceksiniz. Yapmanız gereken şey oldukça basit bir işlem ve sıralaması da aynen yukarıda belirttiğim şekilde olacak. Ben büyük bir ihtimalle ücretsiz olarak internet kullanmaya başlayacağınızı düşünüyorum.[/su_expand]

[su_heading size=”15″ margin=”10″]4.5G Avea Bedava İnternet[/su_heading]

[su_expand more_text=”Daha Fazla Göster” less_text=”Daha Az Göster – Kapat” height=”120″ link_color=”#014A99″ link_style=”dotted” more_icon=”icon: angle-double-down” less_icon=”icon: angle-double-up”]Diğer operatörlere göre daha fazla çekim gücüne sahip olan Avea operatörü artık TTNET ve Türk Telekom gibi büyük firmalar ile ortak bir çalışma yürüterek bir çatı altında toplanarak herkese kaliteli bir hizmet vermeye başladı. 2016 senesinde devam eden 4.5G kampanyasından sizlerde bir an önce yararlanmayı unutmayınız. 4.5G Teknolojisinden faydalanmak isteyenlerin tek ihtiyaçları 4.5G uyumlu hattı ve telefonu olması yeterli olacaktır. Toplamda 10GB bedava internet kazanmak isteyenler aşağıdaki soruları okusun.

[su_spoiler title=”4.5G Bedava İnternet Nasıl Yapılır?” style=”fancy” icon=”plus-circle”]Hattı ve telefonu 4.5G teknolojisini destekleyen herkes hemen telefonlarından GIGA yazıp 5555’e mesaj göndererek bu kampanyadan yararlanabilirsiniz.[/su_spoiler]

[su_spoiler title=”Hattım ve ya telefonum 4.5G uyumlu mu?” style=”fancy” icon=”plus-circle”]Herkesin merak ettiği konulardan biri olan telefonunun 4.5G uyumlu olup olmadığının cevabını Türk Telekom yani eski adıyla Avea cevap vermektedir. 4.5G HAZIR yazıp 5555‘e mesaj atarak sizlerde telefonunuz ile hattınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.[/su_spoiler]

[su_spoiler title=”Hattım 4.5G uyumlu değil ne yapmalıyım?” style=”fancy” icon=”plus-circle”]Hemen sizlerde herhangi bir Avea bayiye yani yeni adıyla Türk Telekom Bayiye giderek eski hattınızı verip yeni 4.5G uyumlu Sim kartınızı alabilirsiniz. [/su_spoiler]

[/su_expand]

 

[su_heading size=”15″ margin=”10″]2016 Güncel Avea Bedava İnternet Paketleri Mart[/su_heading]

[su_list icon=”icon: mail-forward”]

 • Yeni gelen Avea’lı kullanıcılar için geçerli olan DENEME paketinden toplamda 500MB bedava internet kazanabilirsiniz. DENEME yazıp 5555’e gönderen yeni gelen ya da daha önceden bu paketi yapmamış olan kişiler bu paketten ücretsiz olarak 500MB bedava internet, 500DK konuşma ve 500SMS hakkı kazanmaktadır. 30 Haziran 2016 tarihine kadar geçerli olan bu kampanyadan bir an önce sizlerde faydalanmanız lazım.
 • Eğer daha önceden hiç internet paketi kullanmadıysanız ve ilk defa bu paketi yapacaksanız avea bedava internet paketinden yararlanmak için 1GB yazıp 5555’e gönderin. Ve 1GB bedava internet kazanın.
 • abone 100mb yazıp 9495‘e mesaj göndererek günlük 100MB kazanabilirsiniz.

[/su_list]

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

zevksiz - 12 Şubat 2016 - 23:43

Bu ve benzeri kampanyalar kısa süreliğine avea da bulunmakta ve bizler sizler için bu kampanyaları ve cazip tarifeleri sitemizden yayınlamaktayız bizleri ziyaret ettiğiniz süreler içerisin de sürekli olarak yeni bir kampanya ile karşılaşabilirsiniz. Sizlere sunacağımız bir diğer seçeneğe hazır iseniz başlıyoruz bu paketimiz konuşmayı çok seven arkadaşlar için tam bir ilaç niteliğin de olmaktadır. Sizlerde avea bedava internet kazanmak istiyorsanız ve daha önceleri test edilip de sizlere sunduğumuz paketlerden bu konuşturan paket ile dakika derdiniz neredeyse hiç olmayacaktır. MILYON yazdıktan sonra mesaj kısmından gönderebileceğiniz bir ücretsiz kısa mesaj ile 3527’ye ulaşan mesaj ile kısa süreler içerisin de hattınıza tam olarak 2000dakika konuşma hakkı yüklenmektedir. ve tamamen bedava olarak kullanabileceğiniz bu hakkınız bir seferlik olarak sunulmakta ve bir ay içerisin de tüketmeniz gerekmektedir aksi halde diğer bir ay kullanım hakkınız olmayacaktır. Avea bedava internet; Diğer bir başlamadan önce bu paketleri iptal yazarak aynı numaralar üzerinden sonlandırabilir ve devam etmesini engelleyerek başak bir kullanım bedeli ödemeden bedava olarak kullanmış olursun diğer bir ay için tekrara ziyaret ettiğiniz de sitemizden farklı bir bedava internet kampanyasını bulabileceksiniz.

zevksiz - 21 Şubat 2016 - 11:39

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasın da olan ve olmazsa olmazlarından internet için sizlere özel bedava internet kampanyalarını araştırdık ve derleyerek sizlere sunuyoruz. Türk Telekom şirketinin yeni gelişim atağı ile fiber altyapısın da gösterdiği başarılar kendini yenilemesiyle iyice net çizgiler halin de görülebilmesini sağlamaktadır. Evlerimiz de yüksek hızlı internet artık birçok ilimiz de merkezler de kullanılmaya başlandı. Peki, nasıl bedava internet sahibi oluruz sizler için açıklamaya çalışacağız. İlk olarak Avea ile Türk Telekom’un birleştiğini sizlere söylemekte fayda görüyoruz. Şimdi bedava internet için öncelikle bir avealı olmamız şart ve sahip olabileceğiniz config ayarları ile bunu kolaylıkla yaparak bir aylık sınırsız internetiniz kullanabilir durum da olmaktadır. Bu ayarlar kolaylıkla yapılabildiği gibi sadece Avea hattınızın üzerinden gönderilen pingle ile geçerlilik kazanacaktır diğer operatörlerin pingleri fayda sağlamamaktadır. Kampanyalara baktığımız da Türk Telekom ücretsiz olarak kullanabileceğimiz belirli zamanlar için bizlere avantajlı paketler sunmaktadır. Yeni fiber dönemi ile birlikte kampanyalar arasın da gözümüze çarpan en cazip tarifelerin başın da gelen dev fırsat kampanyası ilk 6 ay ücretsiz olmak üzere Türk Telekom müşterilerine sunulmaktadır. Kampanya kapsamın da ev de internet ve ev telefonu abonelerine özel olarak ilk 6 ay bedava olarak kullanabilecekleri 1gb mobil internet ve 500dk her yöne faturalarına yansımadan 6 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilmektedirler. Katılım için SMS olarak DEVFIRSAT yazarak 5555’e kısa mesaj atmaları yeterli olacaktır. Kampanya için taahhütlü olarak 6 ay bitiminden itibaren yararlanmak için aylık ücretlendirme 15tl olmaktadır. Bu arada avea bedava internet ve 2016 avea bedava internet paketleri için bizleri takip etmeyi unutmayın. Taahhütlü olmadan kullanmak isteyen aboneler için ise ücretlendirme 30tl üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Mobil için tanımlanan konuşma süreleri özel servisleri ve yurt dışı aramaları kapsamamak da ve yarışma gibi özel aramaları da içermemektedir. Sadece yurt için de her yöne kullanabileceğiniz aylık 500dk görüşme süresi tanımlanmaktadır. Kullanılacak olan aylık internet verileri ise 1gb kullanımını aştıktan sonra normal tarifeniz üzerinden ücretlendirilmektedir. Kalan haklarınız için devretme özelliği bulunmamaktadır ve ilk ay bitimin de diğer ay için hattınıza tekrar 1gb olmak üzere internet hakkı tanınmaktadır. Türk Telekom müşterilerine özel olarak hat taşımı yaparak ta bu özellikler de ki bedava internet ve telefon görüşme hakkına sahip olabilirsiniz. Bunlar için detaylı bilgileri diğer yazılarımızda da bulmanız mümkündür ve yine güncel bedava internet fırsatları için bizi ziyaret etmeye devam edebilirsiniz. Müthiş kampanyaları ve harika fırsatları kaçırmamak için gözünüz biz de olsun.

zevksiz - 1 Mart 2016 - 19:30

Avea operatörüne ait kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız bizleri mutlaka takip etmeyi unutmayınız, sizlerde eğer Avea operatörünü kullanıyorsanız ve bedava internet kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem bizleri takip etmek olacaktır. 2016 Yılında bildiğiniz üzerine Avea operatörü TTNET, Türk Telekom gibi büyük kuruluşlar ile birleşti. Bu kuruluşların ardından Avea operatörü her geçen gün daha fala büyümeye başladı, eğer sizlerde Avea operatörün sunmuş olduğu bu bedava internet kampanyasından bir an önce yararlanmak istiyorsanız ilk olarak HEDİYE 2 GUN yazıp 5555’e göndermeniz yeterli olacaktır.