2016 MSN Nasıl Kayıt Olunur?

2016 MSN Nasıl Kayıt Olunur?
2016 MSN Nasıl Kayıt Olunur?

Msn, pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan bir haber ve e-posta sitesi olup, kolay kullanımı ile de çokça tercih edilen bir servis olarak karşımıza çıkmaktadır. Microsoft tarafından geliştirilen en iyi web sitelerinden biri olan Msn, aynı zamanda haber, magazin ve rama mortu olarak ta hizmet vermektedir. Msn’e kayıt olmak için, yapılacak ilk şey, www.msn.com.tr sitesine girmektir. Ardından sitede yer alan oturum aç seçeneği ile gelen sayfada kaydol butonuna tıklanır. Açılan sayfada msn kayıt olma formu ekrana gelecektir. Formda ilk olarak ülke bilgisi seçilir ve almak istenen e-posta adresi için belirlenen ön isim kısmı doldurulur.

Kullanılabilirliği denetleyin butonu ile e-posta ön isminin kullanılabilir olup olmadığı sistem tarafından kontrol edilir. Uygun olduğu takdirde, kullanılmak istenen parola girilir. Msn ‘e kayıt olmanın devamında, parola sıfırlama için seçeneklerin belirlenmesi gerekir. Burada, bir soru seçilir ve kullanıcının bu soruya bir yanıt belirlemesi beklenir.

Bu işlem, parolanın unutulduğu ya da hesap erişiminin bazı nedenler ile yapılamadığı durumlarda, parolanın hatırlatılabilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Sonrasında, formun devamında yer alan kişisel bilgiler kısmı doldurulur.

Msn kayıt olma formunun son aşamasında, görülen resim yazısı belirlenen kutucuğa girilir. Ve ardından, Microsoft hizmet sözleşmesi ile çevrimiçi gizlilik bildirimi okunarak, “kabul ediyorum” butonuna tıklanır. Bu sayede, kayıt olma işlemi tamamlanmış olur.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan