2016 Yaz Tatili Ne Zaman?

2016 Yaz Tatili Ne Zaman?
2016 Yaz Tatili Ne Zaman?

Havalar ısınmaya başladığı gibi; öğrencilerinde tek istedikleri okulların artık tatil olması olsa gerek. Yoğun bir eğitim-öğretim yılı geçirildikten sonra, 2016 yaz tatili ne zaman? soruları da doğal olarak senenin sonuna doğru sorulmaya başlandı.

Hepimizin bildiği gibi, okullar biraz gecikmeli açılmıştı. Normalde 14 Eylül’de açılması gereken okullar, bazı aksaklıklardan dolayı 28 Eylül’e ertelenmişti ve gecikmeli şekilde başlamıştı. Elbette ki, 2016 yılındaki yaz tatilinin başlaması da, eğitimin ve derslerin tamamlanması açısından, ileri bir tarihe alındı.

Bu yıl Yaz Tatili, 17 Haziran 2016 tarihinde başlayacak. Tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin heyecanla beklediği, ailelerin tatile göre planlar yaptığı günümüzde, Ramazan ayına denk gelse dahi, okul stresinden bir nebze kurtulmak için oldukça güzel bir zaman gibi görünüyor. Aynı şekilde bu yaz, Ramazan’dan sonra oldukça geniş bir zaman olduğu için, yaz tatil planları da ona göre şekillenmektedir. 17 Haziran 2016 ‘da başlayacak yaz tatiliyle birlikte, öğrenciler yoğun, stresli ve dopdolu geçirdikleri öğrenim yılının ardından, dinlenmek ve eğlenmek için vakit bulabilecekler.

Ancak ailelerin dikkat etmesi gereken bir nokta ise; yaz tatillerinin uzun süreli olduğu ve öğrencilerin okullardan soğumalarına oldukça müsait olduğu için, tamamen dersleri boşlamak yerine, kitap okuma veya okulu kısa süreli ancak sıkmadan hatırlayacak unsurlara dikkat etmeleridir. 2016 Yaz tatili ne zaman sorusuna verilecek cevap 17 Haziran 2016 olarak netlik kazanmıştır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan