Android Facebook Nasıl Kapatılır?

Android Facebook Nasıl Kapatılır?
Android Facebook Nasıl Kapatılır?

Android cihazlarda facebook erişimi en kolay uygulamalardan biridir. Market aracılığı ile indirilen bu uygulama milyonlarca üyeye sahiptir. Ve gün geçtikçe üye sayısını arttırmaktadır. 7 yaşında çocuğada hesap açılıyor, 70 yaşında ki yaşlıya da. Sözün kısası Facebook her geçen gün dünyayı bir ağ gibi sarmaya deva ediyor. Girmediği ev görmediği üye kalmamıştır.  Gelelim Android cihazlarda Facebook’un nasıl kapatıldığına. Facebook uygulamasını açarak ayarlar kısmına giriniz. Açılan menüden sol üst köşede yer alan gizlilik sekmesine giriniz. Karşınıza çıkacak seçeneklerden en altta “Hesabını dondur” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak içerisine girin. Karşınıza çıkan şifre kutucuğuna hesap şifrenizi yazarak hesabınızı başarı ile dondurmuş olacaksınız.

Facebook hesabınızı dondurduktan sonra Android telefonunuzdan Facebook uygulamasını kaldırarak telefonunuzun bir nebze dahi olsun hızlanmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. 2017 yılında sürekli olarak gelişen Facebook uygulamasını kaldırabilmek için yapmanız gereken telefonunuza ait olan uygulama yöneticisine gidip buradan Facebook uygulamasını bulup kaldırmak yeterli olacaktır.

Ayrıca Facebook Messenger kullanıyorsanız buradaki hesabınızı da silerek kolaylıkla Facebook ile olan bağınızı kesmiş olursunuz. Yine Facebook Messenger uygulamasını silebilmek için ilk olarak listenizde yer alan bütün arkadaşlarınızı silip uygulamayı kaldırmak yeterli olacaktır.

Facebook hakkında merak ettiğiniz bütün konuları bizlere iletirseniz sizlere kısa sürede dönüş sağlarız.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan