Android Nasıl Sıfırlanır?

Android Nasıl Sıfırlanır?
Android Nasıl Sıfırlanır?

Android cihazınızı sıfırlamak artık eskisi gibi uğraştırıcı bir yol değildir. Hemen hemen herkes android cihazların nasıl sıfırlandığını bilir. Cihazınızı kapatın ve menü tuşu ile ses kısma tuşuna aynı anda beş saniye basılı tutun. Karşınıza gelecek Data/Factory Reset seçeneğine seç kısma tuşu aracılığı ile gelin ve home tuşu ile Evet seçeneğine tıklayın. Evet tuşuna tıkladığınız an Reboot System Now yani ‘sistemi şimdi yeniden başlat’ seçeneğine ok tuşları ile gelerek home tuşu ile tıklayın ve tekrardan Evet seçeneğine basın. Bu şekilde cihazınızı sıfırlamış olacaksınız. Sıfırlama işleminin ardından cihazınız yeniden başlatılacaktır. Cihaz açıldığında ilk gün ki gibi bomboş ve hızlı bir hale gelmiş olur.

Android işletim sistemine sahip olan cihazınızı bu şekilde format atabilirsiniz, lakin silinmiş olan bütün dosyaların geri getirileceğini sakın unutmayın. Gelişen 2017 yıl teknolojisinde birçok silinen verilerin birçok yollar kullanılarak geri getirilebilir bunun için format atmış olduğunuz telefonunuzda kalıcı olarak silinmesini istemiş olduğunuz fotoğraflar veya diğer belgeler varsa bunlar için bazı yazılımlar kullanmanız gerekmektedir. Veya telefonunuzu değiştirmeniz & imha etmeniz gerekmektedir.

Android hakkında merak ettiğiniz bütün konuları bizlere ileterek kısa sürede çözümlere ulaşabilirisinz, bizlere merak ettiğiniz konuları alt kısımdan iletebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan