Android Nasıl Temizlenir?

Android Nasıl Temizlenir?
Android Nasıl Temizlenir?

Andorid cihazlarda genellikle virüs girdiği dönemlerde temizleme gerekmektedir. Ha bir de cihaz elden çıkarılacağı zaman. Andorid cihazları temizlemek için fabrika ayarlarına dönebilirsiniz. Öncesinde telefonunuza bağladığınız mail adresinden çıkış yapmalısınız. Tekrar açıldığında kurulum yapılırken önceki verileri kendiliğinden yüklemesine engel olmak için.

Telefonunuzu kapatarak bataryayı bir dakikalığına cihazdan ayırın. Daha sonra takarak, ses azaltma tuşu ile home tuşuna aynı anda basınız. Beş saniyenin ardından ekrana kurtarma penceresi gelecektir.

Açılan pencerede Wipe Data/Factory Reset’i yazısına ses açma kapatma oklarıyla gelerek home tuşuna basarak Evet’i seçiniz.

Bu seçme işlemi ile karşınıza Reboot System Now’ yazısı gelecek. Bu yazıyı seçerek Evet seçeneğine tıklayınız. Bu şekilde android telefonunuza format atmış olacaksınız.

Android Telefonlarda Hafızada Yer Açma

Günlük hayatta en çok kullanılan teknolojik cihaz telefondur. Akıllı telefonlar ve tabletler piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren herkesin yoğun ilgisini görmüştür. İnsanlar telefonsuz bir dakika bile yaşayamaz bir hale gelmişlerdir. Cep telefonlarında ve tabletlerde en büyük problem hafıza sorunudur. Her ne kadar çeşitli uygulamalarla bu sorun giderilmeye çalışılsa da tamamen bir çözüm bulunamamıştır. Çünkü bu uygulamalar telefon hızını düşürebilmektedir. Bu nedenle güzel yöntem hafızada yer açmak olacaktır. Android cihazlar girilen uygulamalara daha kolay ulaşılabilmesi için bunları önbelleğe alır. Bu da zamanla cihazın yavaşlamasına yol açar. Peki, android nasıl temizlenir?

  • Gereksiz videolar, fotoğraflar, ses kayıtları ve müzikler temizlenmelidir.
  • Kullanılmayan programlar silinmelidir.
  • Çözünürlüğü yüksek video ve fotoğraflar çekilmemelidir.
  • Whatsapp gibi iletişimde kullanılan uygulamalardaki dosyalar konuşmalar silinmelidir.
  • Gereksiz mesajlar temizlenmelidir.
  • Hızla dolan önbelleği temizlemek için ise çeşitli uygulamalar indirip hem telefon hafızasında yer kaplamaya hem de durumu daha da karışıl bir hale getirmeye gerek yoktur. Yapılması gereken ayarlardan istenilen uygulamayı bulup oradan önbellek verilerini temizlemektir.

Bu sayede cihaz hafızasında gerekli yer açılacaktır.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan