Android Skype Nasıl Kullanılır?

Android Skype Nasıl Kullanılır?
Android Skype Nasıl Kullanılır?

İlk olarak cihazınıza marketten Skype uygulamasını indirmelisiniz. İndirme işleminin ardından Skype kısayoluna tıklayarak kendinize bir hesap açın. Genel olarak tlefon numarası ile giriş yapmak daha kolay ve hızlıdır. Kendinize bir şifre belirleyerek, e-posta adresinizi de yazarak kaydolma işlemini tamamlayın. Skype uygulamasına kaydolduktan sonra artı uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Kullanım yönünden Live Messenger dan pekte uzak sayılmamakla birlikte daha kolay bir kullanımı vardır. Aktiflik durumunuz;

  • Çevrimiçi
  • Çevrimdışı
  • Uzakta ve
  • Rahatsız etmeyin

şeklinde 4 ana durum oluşturulmuştur.

Manuel olarak çevrim dışı olursanız mesaj bildirimlerini alamayacak ve konuşmaları göremeyeceksiniz. Ayrıca Rahatsız etmeyin seçeneğini el ile ayarladığınız durumda mesajlar birikecek lakin sohbet sesi duymayacaksınız.  Skype yoluyla görüntülü arama ve sesli arama yapmanız mümkündür.

Skype uygulamasını Google Play üzerinden veya Apple Store üzerinden indiriminiz durumunda rehberinizde Skype kullanan kişilere kolay görüşebilir ve Skype uygulaması üzerindeki arkadaşlarınızla obil cihazlarınızdan kolaylık ver İşim sağlayabilirsiniz. Masaüstünden herhangi bir farkı bulunmayan Skype mobil uygulamalarını Sizler de hemen mobil cihazlarınızda indirdikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Skype mobil uygulamalarından başlıca özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Telefonlarınızdan skype üzerinden başka bir kişiyle görüntülü konuşma yapabilirsiniz.
  • Ücretsiz olarak başka bir ülkedeki arkadaşlarınızla hem sesli ve görüntülü olmak suretiyle iletişiminizi çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.
  • Tıpkı MSN’de olduğu gibi skype üzerinden de dosya alıp ve dostu gönderebilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan