Android Wipe Nasıl Yapılır?

Android Wipe Nasıl Yapılır?
Android Wipe Nasıl Yapılır?

Android cihazınıza Wipe işlemi yapmak için ilk olarak cihazı üzerinde yeralan tüm verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Bunun için Google Play Store’dan çeşitli uygulamalar indirebilirsiniz. Sizin için önemli olan kişisel bilgilerinizi yedekledikten sonra cihazınızı Recovery moduna alın. Recovery Moduna alındıktan sonra yapmanız gereken işlem, telefonuzun ses arttırma ve azaltma çubukları ile “Wipe Data veyahut FactoryReset” “Wipe Cache Partition” şıklarını sırası ile onay vererek seçin. Daha sonra gelen onay ekranına da onay verme işlemini ses tuşları ve güç tuşu ile yapınız. İki seçeneği onaylayıp Android Wipe Factory Reset işlemini gerçekleştirmiş bulunursunuz. En son adım Recovery ekranında yer alan “Reboot System Now” şıkkını seçerek cihazınızı resetleyin.

Cihaz yeniden başlatıdığında içerisinde yer alan tüm veriler silinmiş olacaktır.

Android Wipe Nedir?

Android Wipe işlemi mevcut rom bilgilerinizde kalan bazı önemli kısımları silmenizi sağlayan bir sistemdir. Telefonunuza yeni bir işletim sistemi kuracaksanız veya mevcut sürümü illegal yollar üzerinden yükseltecekseniz bu işlem için kimi zaman rom değişikliğine gitme işlemini gerektirmektedir.

Android Wipe ile telefonunuzdaki sürüm değişikliğini daha rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz, telefonunuza yeni sürümü Wipe sayesinde çok uğraşmadan direk olarak kurabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz telefonuna Android Wipe yapacaksınız telefonunuzun garanti kapsamlarından çıkacağını kesinlikle unutmayınız bu durum genellikle telefonun garanti süresi bitmiş olan telefonu oldukça yavaşlayan kişiler tarafından kullanılır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan