Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır Android

Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır Android
Avea İnternet Ayarları Nasıl Yapılır Android

Android işletim sistemli telefon modelleri ile ilk kez tanışan bireyler için internet bağlantısı yapmak zaman zaman sorun teşkil edilebilmektedir. Bu konuda avea hat kullanan bireylerin sordukları ilk soru avea internet ayarları nasıl yapılır android sorusudur.

Android tabanlı işletim sistemine sahip telefonlarda avea internet ayarlarını yapmanın en kolay yolu online işlemler üzerinden veya *100# tuşlanarak erişilen menüden internet ayarlarını cep telefonunuza göndermenizdir.

Bunun yanı sıra kullanıcılar internet ayarlarını manuel olarak telefonun ayarlar menüsünden de yapabilmektedirler. Her ne kadar telefon modelleri farklı olsa da genel olarak tüm android işletim sistemli telefonlarda internet ayarları menüsüne şu şekilde ulaşılmaktadır:

Ayarlar – Kablosuz ve ağ – Mobil Ağlar – Erişim Noktası Adları

Bu menüde avea için apn’yi internet yapıp erişim noktasını aktif hale getirerek telefonunuzun internet ayarlarını yapabilirsiniz.

İnternet Ayarları

Avea operatörü için internet ayarlarınız akıllı cihazlarınıza hattınızı taktığınız vakit sistem tarafından otomatik bir şekilde cihazınızın adı ve modeli tanımlandıktan sonra hattınıza SMS olarak bilgilendirme mesajları gelmektedir. Telefonunuza hattınızı taktığınız vakit otomatik olarak gelen mesajlara evet cevabını vermeniz durumunda internet ayarlarınız telefonunuza otomatik olarak uyarlanmaktadır. Bunun haricinde elle de internet ayarlarınızı çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan