Avea’da Ödemeli Nasıl Atılır?

Avea’da Ödemeli Nasıl Atılır?
Avea’da Ödemeli Nasıl Atılır?

Eski operatör adı Avea yeni ismi ile Türk Telekom kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi tam olmadık zamanlarda biten liralar ve yapılması gereken acil bir telefon aramasıdır. Her operatör firmasında olduğu gibi Türk Telekom’unda almış olduğu bazı önlemler ve müşterilerine sunmuş oldukları fırsatlar bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan ödemeli arama sistemi ile liralarınız bitse de karşı tarafı arayabilir, ücretlendirme işleminin tamamını karşı tarafa yansıtabilirsiniz. İşlemin nasıl yapılacağı ile ilgili kısa bir bilgi vereyim. İki yol ile Türk Telekom kullanıcıları arasında ödemeli arama yapılabilir; Birinci yolda aranmak istenen kişinin numarasını mesaj yolu ile 9696’ya gönderebilirsiniz. İkinci yolda ise, aramak istediğiniz kişinin numarasının önüne 9696 ekleyerek de arama yapabilirsiniz.

Ödemeli Nasıl Atılır?

  1. *135*5551234567# şeklinde ödemeli atabilirsiniz bu kısmı kendinize göre düzenlemeniz durumunda başkasına ödemeli atabilirsiniz.
  2. 9696 numaraya SMS atmanız durumunda direk olarak o kişiye ödemeli atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mesela 9696 numaraya 5551234567 şeklinde karşı tarafın numarasını yazmanız durumunda ödemeli arama işlemi gerçekleşmektedir.

Ödemeli atmanız durumunda ücretlendirme, dakika kullanımları karşı tarafın cebinden karşılanacaktır.

Beni Ara Servisi

Avea’da çağrı yapabilmenin nasıl olduğunu öğrenmek isteyenler için hazırladığımız yazımızda öncelikle normal çağrı, sonrasında ise ödemeli çağrının nasıl atılabileceği konusunda bilgiler vereceğiz. Hattınızda yer alan dakika ya da paketler dahilinde arama yapmak istiyorsanız, arama penceresi bölümünden ya da rehberinizden seçtiğiniz kişiyi kolayca arayabilir, ücretlendirmeleri paketinizden yada liralarınızdan kesilmesi ile görüşmenizi sonlandırabilirsiniz. Eğer hattınızda lira yok ve bir pakete bağlı değilseniz ödemeli arama sistemini kullanarak sevdikleriniz ile kaldığınız yerden görüşmelere devam edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımlar, öncelikle arama yapmak istediğiniz kişinin numarasını arama penceresine yazmanız gerekmektedir. Rehber ile yapılan aramalarda beni ara servisi kullanılamamaktadır. Daha sonra arayacağınız kişinin numarasının başına ekleyeceğiniz 9696 ile kolay bir şekilde ödemeli yada beni ara servisini kullanabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan