Biri Benim Adıma Facebook Hesabı Açmış

Biri Benim Adıma Facebook Hesabı Açmış
Biri Benim Adıma Facebook Hesabı Açmış

Genellikle benim çevremde nedense hep öğretmen olan kişilerin başına gelmiş ya da internette okey / pişti oynayan bayan arkadaşların başına gelen bir olaydan bahsedeceğim. Biri Benim Adıma Facebook Hesabı Açmış, Ne yapmalıyım? işte herkesin başına gelecek bir olaydan kısaca bahsedeyim. Öncelikle korkmanıza gerek yok, facebook bu tür durumlarda hep mağdur olan kişilerin yanında diyebilirim. Bunun için şuan ki kullanmış olduğunu Facebook hesabını mutlaka güncel tutun ve çekilmiş olduğunuz en son fotoğrafları facebook’a yükleyiniz. Ardından sizi taklit eden kişini facebook adresine sağ tarafta kapak fotoğrafının sağ alt köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayınız ve ardından bir pencere açılacaktır. Arından göreceksiniz ki Şikayet Et yazısı çıkacaktır ve ona tıklayınız ardından küçük bir pencere daha açılacaktır ve burada bu kişiyi neden şikayet edeceğinizi belirtiniz. Ardından 1-2 gün bekleyiniz ve göreceksiniz ki bu kişinin hesabı kapatılmış olacaktır.

Adıma Facebook Hesabı Açmış, Ne Yapmalıyım?

Adıma Facebook Hesabı Açmış, Ne Yapmalıyım?

  1. Mümkün olduğunca güncel bir profil fotoğrafınızı yükleyiniz,
  2. Profil sayfanızı olduğunca güncel tutmaya çalışın, yer bildirimi yapın 1-2 arkadaşınızla fotoğraf çekinin ve arkadaşlarınızı etiketleyerek Facebook’ta paylaşın.
  3. Aradan 1-2 gün geçtikten sonra sizi taklit eden hesabın profiline giderek Şikayet Et butonunu kullanarak şikayet ediniz.
  4. 1-2 gün bekledikten sonra, çözüm alamıyorsanız devreye arkadaşlarınızı sokarak profili şikayet etmesini sağlayın.
  5. Mesela; Ali adında bir arkadaşınız var diyelim ve bu Ali arkadaşınızdan rica ederek sizi taklit eden kişinin sayfasına giderek (Bu kişi benim tanıdığım bir kişiyi taklit ediyor) şikayet seçeneğinden şikayet etmesini rica edebilirsiniz.

Bu çabalarınız sonucunda Facebook yöneticileri sizin gerçek kişi olduğunuzun kanaatine vararak, sizin adınıza açılmış olan Facebook Hesabını kapatacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan