Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir ?

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir ?
Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir ?

Özellikle aşırı soğuk ve kuru günlerde sık sık karşılaşılan en büyük sorunlardan bir tanesi cilt kuruluğudur. Nemin çok düşük olduğu ortamlarda meydana gelen bu sorun her yaştan kişinin karşılaştığı bir durumdur. Genelde yüz ve el bölgesinde yoğun olarak hissedilen cilt kuruluğu arttıkça bir süre sonra deride pul pul dökülmeler ve gerildikçe ağrı hissi başlar. Normal bir cilt yapısına sahip olsanız bile, hatta normalde yağlı bir cilde sahip olsanız dahi çok düşük nem oranının olduğu bir ortamda uzun süre kaldığınızda cilt kuruluğu sorunu yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu nedenle, nerede yaşıyorsanız yaşayın ya da yaşınız kaç olursa olsun cilt kuruluğuyla nasıl baş edeceğinizi bilmenizde fayda vardır.
Cilt kuruluğuna maruz kalmadan önce önlem almak daha etkili olacaktır. Bu nedenle öncelikle cilt tipinizi çok iyi belirlemeli ve buna göre bir krem seçimi yaparak, bu kremi düzenli olarak kullanmalısınız. Bu durumda cilt kuruluğu yaşama riskiniz azalacaktır. Bunun yanı sıra aşırı sıcak ya da soğuğa maruz kalmamaya çalışmamak, pamuklu giysiler tercih etmek de cilt kuruluğu yaşamadan önce alınabilecek önlemler arasındadır. Cilt kuruluğu başladığı andan itibaren ise öncelikle kozmetik ve sabun kullanımı kontrol altına alınmalıdır. Çok fazla kozmetik ürün kullanmak ve özellikle makyaj sonrası etkili bir temizlik yapmamak, cilt kuruluğunu daha da arttıracaktır. Bunun yanı sıra yağlı sabunlar kullanmanız, cilt kuruluğunu gidermek için etkili bir yöntemdir. Cilde direk uygulanan yöntemlerin yanı sıra beslenme alışkanlıklarını değiştirmek de cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı olur. Öncelikle bol su almak, bununla beraber taze sıkılmış meyve suları ve yeşil sebzeler tüketmek cilt kuruluğunu gidermeye yardımcı olur.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Melek - 23 Temmuz 2015 - 18:46

Gerçekten bahsettiğiniz konuda haklısınız oldukça kuru bir cilde sahibim çeşitli nemlediriciler kullanıyorum fakat hala bir çözüme ulaşabilmiş değilim bir de sizin dediklerinizi uygulucam bu yazın için gerçekten teşekkür ederim