Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Basit Yolları

Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Basit Yolları
Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Basit Yolları

Hanımlar merhaba.. Isınan havalarla birlikte kimimiz güneş yanıklarından kimimiz geçmek bilmeyen sivilcelerimizden kimimiz ise cilt lekeleri ve çillerden yakınır olduk. Bugün sizlerle ilgili cilt lekelerinden kurtulmanın basit ama etkili yollarını paylaşacağız.

İlk olarak doğanın bize sunmuş olduğu bir mucize olan limon ve etkilerine değinelim. Taze bir dilim limonu lekenin üzerinde 10-15 dakika civarı uygulayarak görüntülerin renginin açılmasını sağlayabilirsiniz. Aloe vera doğal iyileştirici özelliği sayesinde lekelerden kurtulmanıza yarar sağlayacak ikinci bitkidir. Sonraki ise mucizevi diğer bir ürün olan yeşil çay. Yeşil çay 3-5 dakika sıcak suda bekletip kaynatıp demledikten sonra lekeli bölgelere uygulayınız. İçinde bulundurduğu antioksidanlar cildinize yarar sağlayacaktır. E vitamini kapsülü de özellikle güneş lekeleri ve yanıklarından şikâyet edenlerimiz için olmazsa olmazlardan. Kapsülünü ya da ampulünü kırıp direkt olarak lekeli bölgeye uygulayınız. Yine uzmanlar kojik asit içeren kremlerinden lekeli bölgeler adına olumlu sonuç verdiğini söylemekteler. Şöyle ki özellikle güneş kaynaklı lekeleri yok etmede olumlu sonuçlar vermiş bir üründür. Bu doğal ürünlerin yanı sıra lazer, kimyasal peeling, kriyoterapi gibi tıbbi yollar da mevcut. Bu yöntemler dermatologların muayenehanesinde yapılmakta. Temel amacı derinin üzerindeki lekeli ince tabakayı almak olan bu işlemler biraz pahalı olsa da genelde kesin çözümdür. İyileşme süreci birkaç haftayı bulsa da sonuç görülmeye değer olacaktır. Sağlıcakla..

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Melike - 23 Temmuz 2015 - 19:02

Yeşil çay gibi ürünleri denedim öneriniz olarak ve olumlu bir gelişme yaşadım. Cilt lekelerimin rengi solmaya başladı cilt lekelerinden kurtulmak için ayrıca yumurta akı maskesi deneyebilirsiniz kil maskeside oldukça iyidir. Bu yazınız çok işime yaradı çok teşekkür ederim. En son çare olarak ise doktora başvurmanız iyi olucaktır lekeler için
lekeler için çeşitli ilaçlar bulunmaktadır.