Direksiyon Sınavını Geçtikten Sonra Ne Olacak?

Direksiyon Sınavını Geçtikten Sonra Ne Olacak?
Direksiyon Sınavını Geçtikten Sonra Ne Olacak?

Artık ehliyet almak önceki kadar kolay değil, MEB tarafından güvenliği ve yönetimi yürütülen Ehliyet alma olayında son zamanlarda bir çok değişiklikler yapıldı. 2016 yılından itibaren geçerli olan Stajerlik olayı geçerli olacak. Lakin nedense bizim milletimiz bu stajerlik olayını maalesef oldukça çok abartmakta. Stajerlik olayında dikkat etmeniz gereken kurallar var, gerçi bütün sürücülerin bu kurallara dikkat etmesi gerekir, ama 2016 yılından sonra ehliyet alan bütün sürücüler bu kurallara daha çok dikkat etmesi gerekli. Devletimiz bu tarihten itibaren yollarda daha bilinçli daha dikkatli sürücülerin olmasını istiyor, her neyse yine konuyu aşırı derecede dağıttımın farkındayım. Sizlere bugün direksiyon sınavını geçtikten sonra nelerin olacağından bahsedeceğim.

Yazılı sınav olan, yani trafik / ilk yardım ve motor sınavlarını geçtikten sonra 2 ay sonra sizleri direksiyon sınavına sokuyorlar. Bu direksiyon sınavında bütün kurallara uyarak arabayı müfettişlerin yanında kullanıyorsunuz sizlere bazı emirler veriyorsunuz bunları doğru bir şekilde yaparsanız direksiyon sınavından da geçmiş oluyorsunuz. Direksiyon sınavını geçtikten sonra, kayıt olmuş olduğunuz kurstan 2 hafta içerisinde gereken belgeleri aldıktan sonra emniyetten randevu alıyorsunuz ve ehliyet için gereken işlemleri gereken izinleri aldıktan sonra bankaya para yatırıyorsunuz ve ehliyetinize kavuşmuş oluyorsunuz. Sormak istediğiniz soruları alt kısımdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Anonim - 26 Temmuz 2017 - 17:08

Direksiyon sınavını geçtim . Kurstan alınacak ehliyet sertifikası ve dosya için kurs benden 25 TL ücret talep ediyor. Böyle bir ücret varmı ve yasalmı acaba ?