Ehliyet İçin Randevu Nasıl Alınır?

Ehliyet İçin Randevu Nasıl Alınır?
Ehliyet İçin Randevu Nasıl Alınır?

Teknolojinin gelişmesinin ardından 2016 yılında bir çok kişi ehliyet alarak istedikleri yerlere herhangi bir toplu taşıma aracına bağlı kalmaksızın kolaylıkla giderek gelebilmektedir. Lakin 2016 yılında sadece ehliyetli olmanız yeterli olmayacaktır bunun haricinde biraz dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde sadece dikkatli olmanız değil, trafik kurallarına harfiyen uymanız gerekmektedir. 2016 yılında bir çok kişi yeni düzenlenen ehliyet kanunlarına maalesef sıcak bakmamaktadır, önceden kolay bir şekilde alınan ehliyet 2016 yılında maalesef yeni sürücü adayları biraz zorlayacak gibi görünüyor. Yeni gelişen sınav sistemleri ve kurs süreçlerinden sonra direksiyon sınavına girdikten sonra yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde size en yakın emniyete giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra, asıl ehliyetiniz toplamda 30-35 gün sonra elinize ulaşacaktır ki bu süre bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterebilir. Herkes tarafından merak edilen konulardan biri olan ehliyet için randevu nasıl alınır hakkında bugün sizlere biraz bilgi vermek isterim. Önceden zar zor alabildiğimiz ehliyet için randevu artık 2016 yılında daha kolay bir şekilde alınabilmektedir. 2016 Yılında sizlerde ehliyet için randevu alınır sorusunu soruyorsanız bunu alt başlık altında inceleyelim.

Ehliyet İçin Randevu Almak

2016 yılında randevu sistemi değişerek artık mail onaylı oldu, bunun için artık her isteyen ehliyet için randevu alamamaktadır. 2016 yılında ehliyet adına randevu alabilmek için https://surucurandevu.egm.gov.tr/ adresine gitmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında eğer bir mail adresiniz yok ise mutlaka bir mail adresi edinmeniz gerekmektedir.

  1. Mail hesabınız yok ise mutlaka bir gmail.com adresinden mail adresi açınız.
  2. Daha sonrasında https://surucurandevu.egm.gov.tr/ adresine giderek Randevu Al seçeneğine tıklayınız.
  3. İşlem türünden İlk defa sürücü belgesi müracatı seçeneğini seçiniz ve ardından alt kısımda açılan şehir kısmından bulunduğunuz şehiri seçiniz.
  4. Daha sonrasında o şehire ait olan bütün emniyetler açılacaktır, size en yakın olan ve tarihleri saatleri uyan bir emniyeti seçiniz ve ardından kişisel bilgilerinizi doldurunuz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan