Ehliyet Nasıl Alınır?

Ehliyet Nasıl Alınır?
Ehliyet Nasıl Alınır?

Artık her eve bir araba ve ehliyet şart oldu, olası bir durumda hemen arabaya atlayıp istediğimiz yere istediğimiz yoldan kolaylıkla gidebilmekteyiz. Günümüzün şartlarına göre artık bir çok yol sürücülerin daha rahat kullanabilmesi, daha rahat bir şekilde sürüş yapabilmesi için hazırlanmaktadır. Bugün sizler için bir çok kişi tarafından merak edilen, 2016 senesinde varsayılan ehliyet alma süreçleri hakkında bir kaç bilgiler vereceğim. 2016 yılında ehliyet alma hakkında bir çok kişinin maalesef kafası karışmaktadır ve bir çok kişi internetten maalesef dilediği şekilde güncel bilgilere ulaşamamaktadır. Bugün sizler için zevksiz ailesi olarak paylaştığımız ehliyet alma süreci hakkındaki bilgiler sayesinde sizlerde nasıl ehliyet alınır sorusuna kesin bilgilere ulaşmış olacaksınız. Ne yapmanız gerektiğini, nerelere dikkat etmeniz gerektiğini tek tek açıklayacağım. 2016 yılında ehliyet alma olayı diğer senelere göre maalesef biraz zor diyebilirim, bunun için sınavlara çık iyi bir şekilde çalışmanız lazım. Bol bol tekrar yapıp daha önceden çıkan sorulara çözerek ilk etabı kolaylıkla geçebilirsiniz, direksiyon sınavına girebilmek için 70 olan barajı geçerseniz direksiyon sınavına kolaylıkla girebilirsiniz. Peki direksiyon sınavını geçtikten sonra ehliyet nasıl alınır konusuna geçmeden önce sizlere adım adım neler yapacağınızdan bahsedeyim.

İlk Başvuru; Kurs

2016 yılında artık bir işlemlerinizi kurslar halletmektedir, sizin adınıza randevu alıyor ve sizin adınıza gereken yerlere başvuruları yapıyorlar. Bunun için size en yakın olan bir sürücü kursuna gidip kayıt olup gereken ücretleri ödeyiniz ve gereken evrakları verdikten sonra kursunuza kayıt olunuz. Seçeceğiniz kurs oldukça kaliteli eğitim vermeli ki ilerde sizde kaliteli bir sürücü olasınız.
İlk Sınav: Test Sınavı
LYS – YGS sınavları gibi düzenlenen sınavlara girerek test sorularını çözüyorsunuz. Kurstan almış ve öğrenmiş olduğunuz bilgiler sayesinde sınava giriyorsunuz ve 70 barajını geçiyorsunuz. 70 barajını geçen adaylar ancak öyle girebilir direksiyon sınavına.

Direksiyon Dersleri

Kursunuzun size vermiş olduğu direksiyon derslerini eksiksiz bir şekilde girin ve eğitmenizin göstermiş olduğu şekilde araba kullanın. Öğrenmeye çalışın ve bol bol varsa bir tanıdığınızın arabası pratikler yapın.

Direksiyon Sınavı

Bir çok usta şoförlerin bile zorlandığı kısımlardan biri, asıl mesela direksiyon sınavıdır. Direksiyon sınavında oldukça sakin olun ve paniklemeyin. Eğer heyecan yaparsanız maalesef herhangi bir katı yanlışınız da direksiyon sınavından kalmış olursunuz ve bu sizin geç ehliyet almanıza neden olur.

Başvuru Süreçleri

Direksiyon sınavından da başarılı bir şekilde geçtiyseniz, artık bundan sonrası beklemek olacaktır. Direksiyon sınavından sonra kursunuzdan alacağınız gereken evraklar ile birlikte emniyete giderek randevu alıp gereken yerlere ücretleri yatırdıktan sonra evinize kadar gelecek olan ehliyetiniz şimdiden hayırlı olsun.

Ehliyet hakkında sormak istediğiniz bütün soruları tek tek alt kısımdan tarafıma iletebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan