Facebook Hikaye Nasıl Gönderilir?

Facebook Hikaye Nasıl Gönderilir?
Facebook Hikaye Nasıl Gönderilir?

Facebook’un en son uygulaması olan hikaye uygulaması son zamanlarda Snapchat’te oldukça popüler olan bir uygulamaydı. Facebook yönetimi bu uygulamanın popüler olmasından dolayı Snapchatten bu uygulamayı satın almak istedi. Ancak Snapchat yetkilileri bu talebi kabul etmedi. Bunun üzerine Facebook yetkilileri kendi uygulamalarını kendileri yapma yoluna gitti. Kısa sürede büyüyen Facebook artık ne tür yenilikler getireceğini iyice şaşırmış durumda. Peki, Facebook’a eklenen hikaye özelliği nasıl kullanılır? Facebook hikaye nasıl gönderilir?

Facebook Hikaye Gönderme Yöntemi

Facebook’tan hikaye gönderimi yapmak için öncelikle Facebook sayfasına giriş yapmak gerekiyor. Facebook’a giriş yapıldıktan sonra ana sayfada arama bölümün altında arkadaşların yapmış oldukları hikayelerin listesi çıkıyor. Bu bölümde kullanıcılar arkadaşlarının ne paylaştıklarını görebiliyorlar. Facebook üzerinden hikaye paylaşmak için ekranın sol kısmında yer alan your story bölümüne tıklamak gerekiyor. Bu bölümde hikaye düzenleyerek paylaşımda bulunabiliniyor.

Facebook’ta hikaye paylaştığınız zaman hikayenizi sadece arkadaşlarınız görür bunun haricinde kısıtlamış olduğunuz kişiler var ise bunlar Facebook hikayenize erişemez. Facebook hikayelerinizi kimlerin gördüğünü merak ediyorsanız, hikayenizin altında toplam görüntüleme sayısı yazmaktadır buradan görüntülen kişilerin listesini görebilirsiniz.

Facebook’ta başka kişilerin hikayelerini açmak istiyorsanız da ilk olarak Facebook ana sayfa kısmına geliniz ve burada üst kısımda daireler içerisindeki kişilerin paylaşmış olduğu hikayelerden herhangi birini açınız. Ve açılan hikayede sağa sola çekerek başkaların hikayelerine rahatlıkla bakabilir ve onlara yanıtlar verebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan