Facebook Nasıl Grup Kurulur?

Facebook Nasıl Grup Kurulur?
Facebook Nasıl Grup Kurulur?

Facebook ilk başta sadece okul arkadaşlarını bulmak için hazırlanmış bir site olsa da sonrasında artan üye sayısı ile beraber tamamen formatının dışına çıkmış bulundu. Bu format dışına çıkış yapmanın bazı sorumlulukları vardır. Bunları yerine getirmediği zaman sürekliliğini arz edemezdi. İlk başta arkadaş çevresi arama seçeneğini genişleten Facebook ardından kişilerin daha fazla etkileşimde kalabilmesi adına sayfalar seçeneğini oluşturdu. Sayfalar kurarak, kurduğunuz sayfanın içerik ve ismine göre paylaşım yapma seçeneği veriyordu. Yalnız bu sayfalar herkes tarafından görülüp beğenilebilen sayfalardı. Daha dar kalıplar çerçevesinde, 3 farklı tür seçeneğinin bulunduğu gruplar kişilerin daha güvenli daha dar bir alanda iletişim ve etkileşime girmelerine olanak sağladı. Bundan dolayı Gruplar seçeneği de aktif edildi. Facebook nasıl grup kurulur diye merak edenler için olay çok basit bir şekilde ilerlemektedir. Bilgisayarınızda girdiğiniz facebook.com sitesinde sol tarafta sizinle ilgili bir menü olacaktır. Bu menü içerisinde Gruplar başlığı altında abone olduğunuz gruplar listelenmektedir.

Bu listenin alt kısmında ise Grup kur yazısı yer almaktadır. Grup kur yazısına tıkladığınız zaman Grup kurma sayfası karşınıza gelecektir. Grup adını girerek ilk adımı atabilirsiniz. Ardından eklemek istediğiniz üyeleri seçiniz. En son seçenek olarak Grup gizliliği tarafında grubunuzun kimlere gösterileceğine dair bir seçenek olacaktır. Sadece belli bir kitle için grup kurmak istiyorsanız gizli grup seçeneğini seçiniz.

Telefondan Grup Kurmak

  1. Eğer telefondan Facebook grubu kurmak istiyorsanız, telefonlarınıza hemen Google Play’den Facebook Groups uygulamasını indirin.
  2. Bu uygulama sizlere oldukça hızlı bir şekilde grup kurmanızı sağlayacaktır.
  3. Uygulamayı indirdikten sonra uygulama Facebook hesabınız ile giriş yapın.
  4. Daha sonrasında, sağ alt köşede yer alan Artı işaretine basarak yeni bir grup kurabilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan