Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook yapmış olduğu son güncellemelerle beraber öncesinde sadece fotoğraf, yazı ve video paylaşımı yapılırken, şu anda canlı yayın yapmaya da olanak sağlıyor. Kısa sürede bu kadar çabuk büyümekte olan Facebook’ta yer alan canlı yayın özelliği sayesinde sizlerde katılmış olduğunuz herhangi bir grupta canlı yayın yapabilir veya takipçilerinize özel olarak canlı yayını başlatabilirsiniz. Bugün ise Facebook’a gelen özelliklerden biri olan ve günümüzde aktif olarak kullanılmakta olan canlı yayının nasıl yapılacağına değineceğim. Sizlerde Facebook’ta canlı yayın yapmak istiyorsanız ilk etapta mevcut kullanmış olduğunuz Facebook uygulamasının son sürümünü cihazınıza yüklemeniz yeterlidir. Peki, bu durum sonrasında Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook ve Canlı Yayın

Facebook üzerinden canlı yayın yapabilmeniz için öncelikle stabil bir internet bağlantınızın (Upload hızı yeterli miktarda olmadığı zaman ses ve görüntü donmaları yaşanır) ve görüntü sağlayabilecek cihazınızın olması gerekiyor. Gereken altyapıyı sağladıktan sonra haber kaynağında paylaşım yapmak için kullandığımız alanda bulunan “Canlı Video” butonuna tıklayıp yayın yapmanız mümkün. Ayrıca arzu edildiği taktirde yayını yapılmış olan anların videosu yayının yapıldığı hesabın profil duvarında kalabiliyor. Bu da ilerleyen zamanlarda yapılmış olan eski yayınlara erişme konusunda olanak sağlıyor.

Facebook’ta Kişiye Özel Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Günümüzde kişiye özel canlı yayınlar oldukça çok tutulmaktadır, bazen arkadaşlarımızla yapacağımız bir görüşme sonrasında hasretler gidebilir ve bazen önemli bir toplantı yapılabilir. Peki, Facebook’ta kişiye özel olarak canlı yayın yapılabilir mi? Evet, Facebook’ta kişiye özel yani sadece 1 kişi veya sadece sizlerin seçmiş olduğu kişilere özel olarak canlı yayın yapabilirsiniz. Kişiye özel canlı yayın yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ederek Facebook canlı yayını başlatabilirsiniz.

  1. Telefonunuzda veya bilgisayarınızda canlı yayına başlamak için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapınız ve ardından Gönderi kısmında yer alan Canlı Yayın seçeneğine tıklayınız.
  2. Karşınıza ilk etapta bir kamera açılacaktır, burada bazı ayarları yapmanız durumunda canlı yayını kısıtlayabilir ve sadece kişiye özel canlı yayın yapmış olursunuz. Herkese Açık özelliğini sadece şu kişiler ile paylaş kısmından kendinize göre düzenlemeniz durumunda kişilere özel canlı yayını başarılı olarak gerçekleştirebilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan