Franz Nedir?

Franz Nedir?
Franz Nedir?

Hepimiz iyice sanal dünyanın içine gömüldük. Günümüzün büyük kısmını ise bilgisayarda geçiriyoruz. Yalnız bu zamanın geri kalanını da telefonumuzda geçiriyoruz. İletişim teknolojilerinin aşırı bir büyüme ve gelişim gerçekleştirmesi insanlar arasında doyumsuzluğu arttırdı ve ön plana çıkardı. Bu durumdan dolayı birçok firma iletişim alanında birçok program ürettiler ve kullanıma sundular. Kullanıma sunulan programları milyonlarca insan indiriyor ve bu uygulamaları çok aktif bir biçimde kullanmaktadır. Bizlerde hem bilgisayar hem telefon kullanımı konusunda bayağı zorlanıyoruz. Bilgisayarda zaman geçirirken genelde oyun oynarız, dizi izleriz, film izleriz ama o sırada bilgisayarın yan tarafında bulunan telefonumuz sürekli dıt dıt sesi ile çalmaktadır. Telefona bakarken bu sefer bilgisayar kullanımından hiçbir şey anlamıyoruz. Bugün ise sizlere Franz uygulamasının ne olduğundan bahsedeyim, Franz nedir?

Bu durumdan yakınan birçok bilgisayar kullanıcısı bulunması ve özellikle Franz adlı uygulamayı geliştiren kişilerin yakınması sonucunda bütün iletişim araçlarını tek bir programda toplayan bir yazılım ortaya çıktı. Bu uygulamanın adı Franz oldu. Franz uygulaması hem bilgisayar hem telefon kullanımı arasında harap olan kullanıcılar için geliştirilmiş ideal bir masaüstü programı oldu. Bu programı bilgisayarınıza indirmeniz kolay ve basittir. 50 MB boyuta sahip olan programı indirip kurulumu tamamladığınızda yapmanız gereken son birkaç adım kalmış demektir. Programı açınca en popüler iletişim araçlarının simgeleri bulunmaktadır.

Franz uygulamasında bu simgelere tıkladığınızda, iletişim araçlarında aldığınız eşsiz kullanıcı numarası ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Giriş yaptığınız takdirde artık telefonunuza gelecek olan bildirim ve mesajları bilgisayarınızdan takip edebilirsiniz. Programda WhatsApp için iki yöntem bulunmaktadır. İsterseniz telegram üzerinden ister WhatsApp simgesine bağlı uygulamadan kullanabilirsiniz. Yalnız aradaki fark ise, telegram üzerinden kullanmak istediğinizde telefonunuza bir onay kodu gelecektir. O onay kodunu girip onaylamanız lazımdır. Eğer ki WhatsApp’in kendi uygulamasını seçerseniz eğer, ekrana çıkan barkodu telefonunuzdaki WhatsApp barkod okuyucuya okutmanız yeterli olacaktır. Uygulama içinde buluna bazı iletişim araçları ise; WhatsApp, Skype Telegram, WeChat, Slack vs uygulamalar bulunmaktadır. Uygulamayı ise, Mac Os, Linux ve Windows işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz. Franz uygulaması ile artık sizlerde özgürsünüz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan