Gruba Eklenen Kişi Eski Mesajları Görür Mü?

Gruba Eklenen Kişi Eski Mesajları Görür Mü?
Gruba Eklenen Kişi Eski Mesajları Görür Mü?

Ah bu anlık mesajlaşma uygulamaları olmasaydı halimiz ne olurdu, hayatımız WhatsApp uygulamasından sonra daha kolaylaşmış durumda ki bu durum her geçen gün daha kolaylaşmaya başlamış şekildedir. Geçtiğimiz her gün daha farklı anlık mesajlaşma uygulamaları piyasada yerini almakta olup, son günlerde popüler olmaya yüz tutmuş olan Turkcell Bip Messenger uygulaması ile bir çok sevdiğiniz kişiler ile görüntülü konuşma yapabilirsiniz. Bunun haricinde Turkcell Bip Messenger uygulamasında sadece görüntülü konuşma özelliği olmayıp, sesli arama ile dosya alıp gönderebilme özelliği mevcut olup mesajlarınızın karşı tarafta otomatik olarak silinmesini sağlayabileceğiniz bir özellikte bulunmaktadır.

WhatsApp uygulamasında da olması beklenen özellikler şuan için Bip Messenger uygulamasında bulunmaktadır, Bip Messenger uygulaması her geçen daha fazla kullanıcıya erişirken, WhatsApp uygulaması popülerliğini korumaya devam etmektedir. Şuan için ülkemizde anlık mesajlaşma denilince akıllara ilk gelen Bip Messenger uygulaması ve WhatsApp uygulaması olup ilerleyen günlerde yayınlanması beklenen Google Allo uygulaması ile de hayatımız daha çok kolaylaşmış olacaktır. Gel gelelim herkesin kafasını karıştıran ve bir soru işareti bırakan konulardan olan gruba kişi eklediğimiz zaman eski gönderdiğimiz mesajları görebilir mi? Şuan için Bip Messenger ve WhatsApp uygulaması için bu durumlar söz konusu değil.

Bip Messenger, WhatsApp ve diğer çok kullanılan uygulamalarda bu durum söz konusu değildir. WhatsApp uygulamasında bir kişiyi daha sonrasında sizlerin oluşturmuş olduğunuz gruba eklerseniz daha önceki mesajlara erişemez. Gruba eklenen kişi, eklendikten sonra gelen mesajları görmeye başlar gelen mesajlara cevap vererek vermiş olduğu cevaplar ise grupta yer alan kişiler tarafından görülür.

Aynı şekilde Bip Messenger uygulamasında da oluşturmuş olduğumuz gruplar içinde geçerlidir, Bip Messenger uygulamasında daha sonrasından gruba eklenen kişi eski mesajlarımızı görmemektedir. Bip Messenger uygulaması ile WhatsApp’ta durum bu şekildeyken ilerleyen günlerde bu tür uygulamalardan farklı olmaya çalışan uygulamalardan olan Google Allo uygulaması tamamen farklı özellikler barındıracağını daha önceden açıklamıştık. Bakarsınız ilerleyen günlerde yayınlanacak olan Google Allo uygulamasında bu durum söz konusu olmayabilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan