Hattımın Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?

Hattımın Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?
Hattımın Puk Kodumu Nasıl Öğrenebilirim?

Maalesef ülkemizde bir çok kişi vurdum duymaz, yeni bir hat aldığı vakit hattın o kartını maalesef kaybetmektedirler. Mesela benim ilk numaramın Puk bilgilerinin yer almış olduğu o kartı halen saklamaktayım. Lakin bir bakıma gerçekten haklılar artık teknoloji gelişmiş PUK bilgilerini müşteri temsilcisine bağlanarak ya da operatörünüzün internet sayfasına giderek / servis sağlayıcılarını kullanarak PUK bilgilerinizi kolaylıkla öğrenebilmektesiniz. Bu sistemi ilk destekleyen ve gelişmiş alt yapısıyla kendi müşterisine PUK öğrenme hizmeti sunan Turkcell operatörüne ait olan PUK öğrenme sistemi hakkında kısaca bilgiler vereceğim. Eğer hattınız Turkcell ve PİN1 bilgilerinizi 3 kere hata girmeniz sonucunda hattınız PUK bilgilerini istemeyecektir. Eğer 10 kere de PUK bilgilerinizi yanlış girerseniz maalesef hattınız bloke olacaktır ve bu durum karşısında sim kartı değişikliği yapmak zorunda kalacaksınız.

Turkcell Puk Öğrenmek

Turkcell Puk öğrenmek için daha önceden Turkcell şifrenizi ezbere biliyorsanız, turkcell.com.tr adresine giderek sağ üst köşedeki Giriş kısmından telefon numaranızı ve şifrenizi giriş yaparak hesabım >> ayarlarım >> puk numaram kısmından puk numaranızı öğrenebilirsiniz. Eğer Turkcell hattınızın turkcell.com.tr şifresini bilmiyorsanız maalesef farklı bir numara üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak kolaylıkla destek alabilirsiniz. Eğer müşteri temsilcisine bağlanmak yerine işinizi internet üzerinden kolaylıkla halletmek istiyorsanız Turkcell numaranızın Puk numarasını öğrenmek istiyorsanız, https://www.turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/puk-sorgulama adresini ziyaret ederek buradan T.C. kimlik numaranız ile ya da SİM KART Numaranız sayesinde kolaylıkla PUK sorgulama yapabilirsiniz.

Vodafone Puk Kodunu Bulmak

Ülkemizin ikinci büyük operatörlerinden biri olan Vodafone operatöründe yer alan numaranız PİN hatalarından dolayı PUK girme gereksinimi duyuyorsanız; Vodafone için şu adımları takip edebilirsiniz. Gelişmiş alt yapısıyla 7000 servisi arayıp farklı bir numara seçeneğini seçerek kendi numaranızı tuşlayıp kolaylıkla PİN ve PUK bilgilerinize erişebilirsiniz. Avea operatörü için, 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi kullanarak kolaylıkla PUK ve PİN bilgilerinizi öğrenerek kolaylıkla gereken bilgilere ulaşarak hattınızı aktif edebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan