Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram Arama Geçmişi Silme
Instagram Arama Geçmişi Silme

Dünya’nın en büyük fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, birçok insanın kullandığı ve arkadaşlarıyla karşılıklı paylaşımlarda bulunduğu sisteme sahiptir. Açtığınız hesap üzerinden kendi fotoğraflarınızı paylaşıp, arkadaşlarınızı veya herkese açık gönderilere sahip olanların fotoğraflarını da görebilirsiniz. Fakat Instagram kullanıcılarının kişileri aramaları sonucunda, kayıt tutulmaktadır. Instagram Arama Geçmişi Silme işlemiyle birlikte de, bu geçmişinizi temizleyebilir ve problemlerin önüne geçebilirsiniz. Instagram’da farklı sayfaları ve kişileri aramanız, farklı insanların girişlerinde veya hesabınıza erişebilen sevgiliniz için sorunlar yaratabilir. Bu nedenle, zaman zaman geçmişi temizlemek uygun olacaktır.

Arama geçmişinizi temizlemeniz için, ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra profilinize girip, sağ üst tarafta bulunan ayarlar bölümüne girin. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda, Arama Geçmişini Sil bölümünü göreceksiniz. Bu ekranda yer alan Arama Geçmişini Sil bölümüne tıkladıktan sonra, açılacak olan pencereyle birlikte onaylamanızın ardından, Instagram Arama Gemişi Silme işlemini tamamlamış olacaksınız. Instagram üzerinden yaptığınız tüm aramaların, o ana kadar olan bölümünü toplu şekilde, anlattığımız biçimde silebilirsiniz. Oldukça kolay ve rahat olan bu yöntemle birlikte, sizlerde sorunsuzca geçmişinizi silebilirsiniz.

Instagram’da aramalarınızın arama bölümünde kayıtlı kalması, sizi ve etrafınızdaki insanları rahatsız edebileceği gibi, istediğiniz zamanlarda sorunsuzca anlattığımız şekilde silebilirsiniz. Her uygulamada olduğu gibi, Instagramda da aramalarınızı yaparken daha dikkatli olarak, istenmedik görüntülerin ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. Problemsiz biçimde temizleme işlemi yaptıktan sonra, gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan