Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?
Instagram Arama Geçmişini Nasıl Silebilirim?

Instagram günümüzün en büyük fotoğraf paylaşım uygulamalarından biridir ve her geçen gün daha fazla özelliğe sahip olan ve her geçen gün daha fazla kişinin cep telefonlarında yer almaya başlayan Instagram uygulamasında bugün sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımız sayesinde Instagram’da arama geçmişini nasıl tamamen sileceğiniz konusunda detaylı bilgiler vereceğim. Instagram uygulamasında bildiğiniz üzerine arkadaşlarınızın son paylaşmış ve daha önceden paylaşmış olduğu bütün foorğraflara ve ya videolara kolaylıkla erişebilmektesiniz. Ayrıca Instagram uygulamasında direk olarak başkalarına mesajlar göndererek onlar ile iletişim geçebilmeniz konusunda aracı bir görev olan DM sistemi sayesinde istediğiniz kişiye kolaylıkla mesaj gönderebilmektesiniz. 2016 yılında oldukça çok popüler olan ve günümüzde her gencin ilk açmış olduğu sosyal medya ağlarından olan Instagramda arama geçmişini silebilmek için hesabınızın ayarlar kısmını ziyaret ederek kolaylıkla Instagram hesabınızın arama geçmişini silebilirsiniz. Başkaların profiline bakmak için Instagram arama seçeneğini kullanmaktayız, bu seçenek sayesinde kolaylıkla başkaların profiline erişebilmekteyiz. Eğer sizlerde başkaların profiline baktıysanız arama seçeneğinde yer alan bakmış olduğunuz kişilerin profillerini kaldırmak, arama geçmişinizi temizlemek istiyorsanız hemen aşağıdaki seçenekleri uygulayınız ve böylelikle Instagram arma geçmişiniz tamamen silinecektir.

Nasıl Silebilirim?

  1. İlk olarak Instagram uygulamasını açınız ve ardından kendi profiline gidiniz.
  2. Kendi profilinizde yer alan sağ üst köşedeki Ayarlar kısmını ifade eden seçeneğe dokunarak buradan ayarlar seçeneğine gidiniz.
  3. En alt kısımda yer alan Arama Geçmişini silerek tamamen arama geçmişinizi silebilirsiniz.
  4. Ya da Instagram’dan çıkış yapıp tekrardan giriş yaptığınız vakit arama geçmişiniz silinecektir.
  5. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, eğer Instagram uygulamasında çok sık aramış olduğunuz kişinin arama geçmişinde sadece o kişinin kullanıcı adının ilk harfini yazdığınız zaman o kişi çıkıyor ise bunun en temel çözümü hesabınızı dondurup tekrardan aktif etmeniz yeterli olacaktır.
  6. Bu süreçten itibaren Instagram arama geçmişiniz tamamen silinecektir.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Kerem - 1 Mart 2016 - 20:22

Öncelikle instagram hesabımıza girip bulma bölümüne gelip nihai bulma yaptığımız kişilere bakalım.
Şimdi bu listeyi temizlemek amaçlı profilimize gelip sağ üst köşedeki butona basalım.
Açılan Seçenekler bölümünde aşağıya gerçek scroll ettikten ardından Hesap bölümünde Bulma Geçmişini Sil seçeneğini seçelim.
Açılan pop-up’ta Evet, Eminim’e basalım.
Tekrar bulma bölümüne geldiğimizde oradaki geçmiş aramaların silindiğini göreceksiniz.