Instagram Butik Hesap Nasıl Açılır?

Instagram Butik Hesap Nasıl Açılır?
Instagram Butik Hesap Nasıl Açılır?

Instagram uygulaması üzerinden ürünlerinizi satmak artık daha kolay daha güvenli ve birçok kitle ulaşmanız konusunun Instagram uygulaması sizlere yardımcı olmaktadır. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşan Instagram uygulanmasında sizlerle ürün satmak istiyorsanız doğru bir hedef kitle ile muhattap olmanız gerekmektedir. Instagram üzerinden sizi takip eden kişiler alakasız kişilerin olmadığından emin olun bu durum karşısında daha sağlıklı bir ticaret yapmış olacaksınız. Bunun haricinde Instagram’da dikkat çekmeyi, insanlar arasında bahsedilmeyi unutmayın mesela Instagram üzerinden takipçileriniz arasında çekiliş yaparak daha kısa sürede popüler olmanızı sağlayabilir ve daha çok kitleye ulaşabilirsiniz. Instagram üzerinden satmak istediğiniz ürünlerinizin detaylı bir şekilde fotoğraflarını paylaşmayı ve bunlara görselliği güçlendirmek amacıyla efektler eklemeyi kesinlikle unutmayın.

Instagram Üzerinden Ürün Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Satacağınız ürünlerde herhangi bir hile hurda olmamasına özen gösterin ve müşteriye güven verin. Bu durum sizi kısa sürede marka yapacaktır.
  2. Instagram üzerinden ürünler hakkında almış olduğunuz sorulara detaylı ve samimi bir şekilde cevap vermeniz size oldukça büyük bir katkı sağlayacaktır.
  3. Müşterilerimizin güvenini kazanabilmek için mutlaka ürünleri hakkında videolu paylaşımlar, bilgi verici paylaşımlar yapmaya kesinlikle unutmayın.
  4. Instagram profilinize güncel tutarak yeni ürünleri farklı açılardan çekerek paylaşmayı ve farklılık yaratmayı kesinlikle unutmayın.
  5. Instagram profil bilgileriniz de mutlaka sizlere kolaylıkla ulaşabileceği bir telefon numarası bunun haricinde bir de WhatsApp numarasına ihtiyaç olduğunu kesinlikle unutmayın.
  6. Son olarak biliyorsunuz ki Instagram uygulamasını birçok kişi ücretsiz kargolara daha çok rağbet göstermektedir bunun için sizlerle bir kargo firması ile bir anlaşma yaparak ücretsiz kargo konusunda ve kapıda ödeme konusunda müşterilerinize kolaylıklar sağlayın.
  7. Ayrıca göndereceğiniz ürünleri kısa sürede müşterilerinize göndermeyi unutmayın.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan