Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma Nasıl Olur?

Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma Nasıl Olur?
Instagram Canlı Yayın Bildirimi Kapatma Nasıl Olur?

Son günlerde sosyal medya hesaplarından biri olan instagram canlı yayın özelliği gelmiş olup bu canlı yayın özelliği ile birlikte birçok kullanıcı rahat bir nefes almıştır. Birçok ünlü tarafından kullanılmakta olan Instagram canlı yayın özelliği ünlülerin takipçiler tarafından canlı canlı izlenmesi sağlanılmaktadır. Instagram uygulamasına gelen bu özellikle birlikte takip ettiğiniz kişilerin canlı yayın yapması sonucu her canlı yayın için size bildirim gelmektedir bunun sonucunda herkesin merak ettiği instagram canlı yayın bildirimi kapatma nasıl olur. Peki, Instagram’ın canlı yayın bildirimleri kapatmak için ne yapmalıyım? Instagram’da canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır? Bunu için ilk önce instagram profil sayfanızı açınız ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya basınız. Daha sonra ayarlar sekmesinden anında ilet bildirimleri yazan seçeneğe basınız ve aşağıya inerek Canlı Videolar yazan seçeneği kapalı duruma getiriniz bu işli yaptıktan sonra canlı yayın bildirimi almayacaksınız. Tekrar açmak istediğiniz takdirde aynı işlemi yapıp kapalı olan bildirimi açmanız yeterli olacaktır.

Bu durum karşısında artık sizlerde Instagram’da herhangi bir takip ettiğiniz kişi canlı yayın yaptığı takdirde sizlere bildirim gelmemesini sağlayabilirsiniz. Sürekli olarak Instagram’da canlı yayın bildirimi geliyor ise sizlerde bu bildirimleri Ayarlar >> Anında ilet >> canlı yayın bildirimleri kısmından engelleyerek canlı yayın bildirimlerini rahatlıkla kapatabilirsiniz. Instagram hakkında daha fazla merak ettiğiniz konuları bizlere alt kısımdan yorum olarak iletebilir veya merak ettiğiniz diğer Instagram konuları için Instagram kategorimizden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Instagram’a yeni gelen güncellemeler ile birlikte bir canlı yayını daha sonradan başka kişiler tarafından tekrarı izlenmesini istiyorsanız bunun için yayın esnasında TEKRAR işaretine dokunarak sizlerin yayını bittiği vakit tekrarların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan