Instagram Gizli Profili Görmek

Instagram Gizli Profili Görmek
Instagram Gizli Profili Görmek

Instagram bilindiği üzere dünyanın en büyük online fotoğraf paylaşım uygulaması. Dolayısıyla bugün dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. Son dönem Instagram konusundaki en büyük şikâyetlere bakacak olursanız bunun Gizli Profiller olduğunu söylemek mümkün biz de bu yazımızda insanların genelinin şikâyet konusu olan Instagram Gizli Profilleri nasıl Görebileceğiniz konusuna açıklık getirmek istedik.  Instagram uygulamasının gizlilik politikası vardır ve bu politikaya göre sizin istemediğiniz profillere hesabınız kapatılmış yani yalnızca sizin tanıdıklarınızın ya da canınızın istediğinizin sizin profilinizi görmenize olanak sağlar. Bu aslında tüm sosyal medya araçlarında için bu şekildedir. Ve doğru olan da budur. Profilinizi göstermek istemediğiniz kişiye göstermezsiniz. Ancak birçok kişi kilitli olan bu hesaplara girip o kullanıcının fotoğraflarına bakıyorlar. Bu gerçek anlamda rahatsızlık verici bir durum. Ve de yasal sürecine baktığınız da hiçte yasal olmayan bir durum olduğunu görürsünüz. Aynı zamanda normalde profil hesabınız karşı taraftan onaylanmadan görmemeniz gerekiyor.

İnsanlar Neden Hesaplarını Gizler?

İnsanların neden sosyal medya hesaplarını gizler sorusunun cevabı çok açıktır aslında çünkü orası size ait olması gereken bir alandır ve kişisel özelinizdir. Kişisel özelinizi herkesle paylaşmak zorunda değilsiniz bu tamamen insani bir haktır. Ve özellikle bayanlar paylaştıkları fotoğrafların istemediği kişiler tarafından görülmesini istemezler.

Neden Gizli Hesapları Görmek İsteriz?

Genelde bu sosyal medya kullanan kişilerin sık yaptığı bir şeydir. Bu insan psikolojisinde yeri olan bir konudur ve gizlilik içeren her şey daha ilgi çekici ve keyiflidir. Merak duygusu tüm canlılara verilmiştir ancak insanda bu merak duygusu akılla birleştiği için insan sürekli olarak merak ettiği şeyi görmek ve incelemek ister işte Instagram’da en büyük fotoğraf paylaşma alanı ve bir takım insanlar merak ettiği kişilerin neler paylaştığını her zaman görmek ister. Gizli hesaplardan bakmak istenmesinin nedeni de budur.

Instagram’da gizli profilleri nasıl görebilirim?

Eğer ki Instagramdaki hesaplarınız otomatik olarak Twitter ve de Facebook gibi diğer sosyal medya araçlarında otomatik olarak paylaşılmasına izin vermişseniz o zaman ister istemez herkes sizin profilinizdeki paylaşımları da görebilecektir.  Bu aynı zamanda insanlarda bir merak uyandıracağı için sizin Instagram hesabınızı bilmeseler bile buralardan görerek merak edip bakma ihtiyacı duyacaklardır.

Peki bu yasal bir durum mu?

Bu konunun yasal olup olmayacağını anlayabilmek için ilk önce yasal kelimesinin ne olup olmadığına bakmak gerekir. Elbette ki bir yargı mensubu olarak konuşmuyorum fakat Instagram sizin hesabınızın onaylanması esnasında sizden bir formun işaretlenmesini ister burada başkalarının profil hesaplarına bakılması sonrasında şikayet bildiriminde bulunulursa hesabınızın askıya alınacağı yazmaktadır. Sonuç olarak ise bu Instagramın da onaylamadığı bir konudur ancak mahkeme sürecinde yasak cezası ne olur bilinmemektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Bay henk - 11 Temmuz 2019 - 12:29

Gizli pp yi nasıl görürüm. Paylaşım a nasıl açarım diğer sosyal medya hesaplarına?

Bay henk - 11 Temmuz 2019 - 12:30

Neyi kazan

Bay henk - 11 Temmuz 2019 - 12:31

Neyi kazannn

Bay henk - 11 Temmuz 2019 - 12:31

Çok teşekkür seviyorum