Instagram Hesabım Neden Açılmıyor?

Instagram Hesabım Neden Açılmıyor?
Instagram Hesabım Neden Açılmıyor?

Bu konuda, instagram hesabıma giremiyorum?, instagram hesabı kurtarma, instagram hesabı geri alma gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağınız.

Dünyanın en popüler resim paylaşım platformu olan instagram günden güne büyümeye devam ediyor. 7 den 70’e bir çok kişi tarafından kullanılan instagram üzerinden kişiler takipçilerine yakaladıkları güzel kareleri veya ölümsüzleştirmek istedikleri anları paylaşıyor. Tabi herşey yolunda giderken bir gün bakmışsınız hesabınıza erişemiyorsunuz. Bazı kötü niyetli kişiler hesabınızı ele geçirmiş olabilir.

Öncelikle burada instagram hesabınızı açarken kullandığınız mail ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer kullandığınız maile erişebiliyorsanız sorunsuz şekilde şifre sıfırlama yaparak hesabı geri alabilirsiniz. Bunun için https://instagram.com/accounts/password/reset/ adresinden şifre sıfırlayın.

Çalınan İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

İnstagram hesabınız kötü niyetli kişilerin eline geçtiyse ve mailiniz değişmişse yapılacak işlem bunu hemen instagrama rapor etmek olacaktır. Bu adrese girerek https://help.instagram.com/contact/740949042640030 belirteceğimiz adımları takip edin.

  1. adımda size kimin hesabı başkasının eline geçti diye soracak. Cevaba benim hesabım seçeneğine tıklayın.
  2. adımda instagram hesabınızda belirttiğiniz mail hesabına girip giremediğinizi soracak. Bunun için ise hayır diyin.
  3. adımda gelen forma erişebildiğiniz herhangi bir mail adresinizi girin. Devamında instagram kullanıcı adı ve hesaba tanımlı mail adresini yazın.
  4. adımda ise bu ne tür bir hesap diye soracak. Size uygun olan bir cevap yazın ve ardından gönder butonuna tıklayın.

Bu işlemlerin ardından talebiniz incelemeye alınacak ve size olumlu, olumsuz dönüş yapılacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan