Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?
Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Fotoğraf paylaşmak için ideal platformlardan biri olan Instagram’da hesabımı nasıl kapatabilirim? Instagram hesabınızı kapatmak için ilk olarak bir web tarayıcısından yardım alarak instagram.com adresine gidiniz ve buradan hesap ayarları kısmında hesabınıza geçici olarak hesabınızı doldurabilirsiniz. Instagram’da hem kalıcı hem de geçici olarak hesap kapatma işlemleri vardır, eğer sizlerde hesabınıza geçici olarak kaptmak istiyorsanız instagram.com adresinden hesabınıza giriş yapınız ve ardından burada yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine dokunarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Eğer Instagram’da aktif olarak kullanmış olduğunuz hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız yani hesabınızı bir daha açmamak için kalıcı bir şekilde silmek istiyorsanız aşağıda paylaşmış olduğumuz linkler üzerinden Instagram hesabınızı kapatabilir yani silebilir ve hesabınızın bir daha açılmamasını sağlayabilirsiniz. Instagram bizlere toplamda 2 tane seçenek sunmaktadır, birisi hesabını geçici olarak kapat diğer ise hesabını kalıcı olarak sil. Eğer sizlerde kararınızı verdiyseniz aşağıdaki bağlantılara bir göz atmayı unutmayın.

Instagram Kalıcı Olarak Hesap Silmek İçin

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için alt kısımdaki silme linkini kullanabilirsiniz, linke tıkladığınız takdirde Instagram’ın kendi sitesine gideceksiniz ve buradan giriş yapmanız durumunda karşınıza seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasında hesabınızı neden silmek istediğinize dair bazı işaretlemek yaparak Tamam diyerek Instagram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Instagram Geçici Olarak Hesabı Dondurmak İçin

Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmak istiyorsanız bunun için aşağıda bulunmakta olan dondurma linkini kullanabilirsiniz. Bu link sayesinde hesabınızı geçici süreliğine yani sizler tekrardan giriş yapana denk kapalı kalmış olacaktır.

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Instagram Hesabımı Kapatınca Fotoğraflarım Silinir Mi?

Birçok kişi Instagram hesabını kapattığında yani geçici süreliğine Instagram hesabını dondurduktan sonra fotoğraflarının kalıcı olarak sileneceğini düşünmektedir. Lakin bu durum tamamen yanlış bir düşüncedir, sizler Instagram hesabınızı sadece geçici süreliğine dondurursanız hesabınızdaki fotoğraflar silinmez. Sizler tekrar giriş yapana kadar kimse sizinle iletişime geçemez ve Instagram’da gözükmezsiniz. Lakin hesabınız tekrar aktif olursa eskisi gibi tekrardan hesabınızı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan