Instagram Hikaye Nasıl Silinir?

Instagram Hikaye Nasıl Silinir?
Instagram Hikaye Nasıl Silinir?

Instagram‘a gelen aslında bir Snapchat özelliği olan hikaye ekleme instagramın çok beğenilen bir yönü olmuştur. Bu yenilik sayesinde birçok kişinin gönlünde yeniden taht kurmakta olan Instagram uygulaması artık günümüzün en fazla kullanılan uygulama oldu. Instagram uygulamasına gelen hikaye özelliği sayesinde dilediğimiz yerden canlı yayın yapabilir veya hoşumuza giden bazı görüntüleri hikaye olarak yani 24 saatlik paylaşımlar yaparak Instagram üzerinden paylaşabiliriz. Bazen şaka amaçlı telefonlar başkasının eline geçtiğinde atılan hikaye fotoğraf veya videoları, bazen yanlışlıkla çekilip atılan görseller, insanları komik ve zor durumlara düşürebilmektedirler. İşte tam da bu anlarda instagram hikaye silme işlemi hızlı bir şekilde yapılmak istenir. Yeni kullanmaya başlayanlar hikaye atmayı kolay bir şekilde öğrense de silme hakkında bir fikre sahip olamayabilirler. Bunun için Instagram’ın bir özelliğinden faydalanarak paylaşılan Instagram hikayesini silme olayı sayesinde kimseler görmeden veya daha fazla kişi görmeden direk olarak o hikayenin Instagram üzerinden kalıcı bir şekilde silinmesi sağlanır. Peki o halde Instagram’da hikaye silme işlemi nasıl yapılır?

Instagram Hikaye Silme İşlemleri

Instagram’a atılan hikayeyi kaldırılmak isteniyorsa öncelikle hangi hikayeyi silmek istiyorsanız silmek istediğiniz hikayeyi açınız. Hikaye açıldığında sağ altta üç adet nokta bulmaktadır. Bu noktaya tıklandığında ise sil başlığı çıkar. İnstagramda hikaye silme işlemi bu kadardır ve oldukça da kolaydır. İstenilmeyen hikayeler buradan rahatlıkla silinebilir.

Silinen hikayeler artık takipçileriniz tarafından gözükmez ve bu durum karşısında sizlerde rahat bir nefes alabilirsiniz. Instagram’da hikaye silmek için bu yöntemi denemeniz yeterli olacaktır, hikayeyi sildikten sonra geri dönüşümü olmadığı için mutlaka ilerleyen zamanlarda lazım olur diyerek ekran görüntüsü almayı veya mevcut olan Instagram hikayesini telefonlarınıza kayıt ederek ilerleyen zamanlarda tekrardan kullanabilirsiniz.

 

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan