Instagram Stories (Hikaye) Nedir?

Instagram Stories (Hikaye) Nedir?
Instagram Stories (Hikaye) Nedir?

Instagram da Ağustos ayının başından beri uygulamada olan Instagram Stories Nedir? Kısaca anlatmak gerekirse aynı SnapChat’e benzerliği ile son günlerin en popüler uygulama. Stories ‘e bir başka isimle “Hikayeler” de diyebiliriz. 24 saat içinde paylaşılan fotografların viedoların silinmeden görebilmek için kurulmuş bir uygulamadır. Arkadaşlarınızın fotograflarını görebilir videolareını izleyebilirsiniz. Ayrıca kimlerin arkadaşlarınızın paylaştıklarına bakmış onları da görme şansına sahipsiniz.

Instagram da Stories Nasıl Kullanılır?

Instagramın anasayfasının üsttünde çıkan yuvarlak içindeki fotograflara basarak bakabilirsiniz. Yada siz bir fotograf , videoya paylaşmak istiyorsanız yine anasayfada üstteki “+” (artı) işaretine tıklıyorsunuz. Açılan kamera ile çekmek istediğinizfotografı çekip paylaşabilirsiniz. Yada video kısmına gelerek açık tuttuğunuz müddetçe çektiğiniz videoyu da paylaşma şansına sahipsiniz.

Burada paylaşmak istediğiniz fotograf yada video için yazı yazabilir, çizim yapabilirsiniz. Uygulama da bir çok alternatif var.

Hem kişisel paylaşımlar için hemde Instagramda ticaret yapan kurumsal firmalara için çok iyi bir uygulama olan Stories son günlerin en popüler uygulaması. Kişisel olarak paylaşacağınız hikayelere bol heyecan ve eğlence katabilir. Ayrıca kurumsal hesaplar içinde anlık indirimleri, yeni ürünleri, stokta sayılı kalan ürünlerin paylaşımı gibi değişik yöntemler içinde kullanabilirsiniz.

Instagram Stories SnapChat’e ne kadar rakip gibi görünsede en son günlerin en çok kullanılan uygulaması olsa da şuan için istenilen seviyeye ulaşamadı. İleri ki günlerde uygulamaya Filtreler, çıkartmaların eklenmesi ile daha eğlenceli hale gelmesi bekleniyor.

Instagram uygulaması Stories özelliği ile hemen hemen herkesin dikkatini üzerine çekme konusunda başarılı olmuş durumda, bu durum birçok Vine konusunda ortak olup komik sahneleri neden olmuştu. Sizlerde Instagram Stories özelliği ile hikaye paylaşmayı ve takipçileriniz için 1 gün boyunca geçerli olmakta olan hikayelerinizi paylaşmayı unutmayın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan