Instagram Takipçi Sayım Neden Düşüyor?

Instagram Takipçi Sayım Neden Düşüyor?
Instagram Takipçi Sayım Neden Düşüyor?

İnstagram uygulamasında yaşanan birçok sorun mevcuttur. Bunlardan bir tanesi gelen güncellemelerle takipçi sayısında düşüş yaşanmasıdır. Peki bunun sebebi nedir? İnstagram kendini güncellemesi ve kullanıcıların güvenliğini bir üst seviyeye çıkarmak amacı ile bot hesaplara yani kullanılmayan otomatik olarak programlar aracılığı ile açılan hesapları engellemesi sebebiyle olmaktadır. Eğer size ait takipçiler arasında bu gibi hesaplar varsa bunların kapatılması sonucu düşüş yaşanmaktadır. Yani bot hesaplar artık görünmeyecek ve silinecektir.

İnstagram sistemde ki kayıt işlemlerini çok sık kontrol etmekte ve bot hesaplar açılsa dahi kapatılmaktadır. Bunun yanında bot hesapların hangi yollar ile açıldığını kontrol ediyor ve sisteminde ki bu açığı da hemen yok etmeye çalışıyor. Yani instagram takipçilerim silindi sorunu çözümü bot (sahte) hesapların olabildiğince engellenmesidir.

Instagram Takipçi Sayısının Düşmesinin Nedenleri

  • Instagram’da bir anda takipçi sayınız düşüyor ise büyük ihtimalle sizleri takip eden kişilerin hesapları kapatılmış olabilir. Bunun için Instagram’da bot olan yani sahte olan hesaplar bir süre sonra sistem tarafından kontrol edilerek kalıcı olarak silinir.
  • Takipçileriniz bot değil ise gerçek takipçilerden oluşuyorsa bu durum karşısında sizleri takip eden kişiler ya profillerini dondurmuş olabilir yada profillerini kalıcı olmak suretiyle silmiş olabilir.
  • Instagram tarafından kaynaklanan bir sorunla karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz, Instagram’da kimi zamanlar böyle hatalar görülmüştür. Takipçi sayınız bir anda düşebilir ve bir anda yükselebilir bunun için bir süre beklemeniz ve tekrardan Instagram’ın stabil çalışmasını beklemeniz gerekmektedir.

İşte bu gibi nedenlerden dolayı Instagram uygulamasında takipçi sayınız düşebilir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Yaşam - 1 Mayıs 2019 - 11:42

Instagram takipçi sayım sürekli düşüyor neden aralarında sahte hesap olmadığı halde

Yasam - 17 Mayıs 2019 - 21:52

Takipçi geldiği halde sayı sürekli düşüyor neden

Jengar - 24 Mayıs 2019 - 18:07

Benimde yönettiğim 100B’lik sayfa hesabında günlük 1000 – 1000 azalmalar oluyor hem de her gün. Bunu Instagram yetkililerine yazsam nasıl olur sizce? Hesapları kontrol ediyorum gerçek hesaplar var çoğunlukta.

Mahsut_48 - 2 Haziran 2019 - 18:10

Takipcim azaliyor

Mud_şarkilar - 16 Temmuz 2019 - 18:17

IstagramTakipçi sayim sürekli düşüyor neden

Sonsuz umut - 7 Eylül 2020 - 14:24

Birden bire takipçim düştü ilk 1.820..sorna 1.800_istargama sesleniyorum niye takip cimiz düşmesin😂