Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?
Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Birçok kurumsal firmaların severek kullanmış olduğu Instagram reklam ile milyonlarca Instagram kullanıcısına reklam verebilirsiniz. Instagram uygulamasında son 6 aydır reklam hizmeti devam etmekte iken bu durum birçok kişinin dikkatini çekmektedir, normal bir gönderi şeklinde milyonlarca kişinin sizlerin markasını duyması konusunda yardımcı olabilirsiniz. Reklam hizmetlerini her işletmenin isteğini karşılayacak şekilde genişleten instagram bu servisi kademe kademe hizmete sunuyor. Yani bulunduğunuz bölge instagramda reklam hizmetine açılmadıysa bu servisten yararlanmak mümkün olmaz. Geçen her gün kullanıcı sayısı biraz daha artan instagram reklam hizmetlerini hem APl üzerinden hem de Facebook reklam yöneticisi olan Power Editör üzerinden kullanılabilecek. Facebook reklam adresine sahip olan herkes instagram üzerinden reklam yayınlayabilir. Reklam yayınlamak için instagrama kayıtlı olmak gerekmez ancak reklam altına yapılan yorumların görülebilmesi ve cevaplanabilmesi için Business Manager’e kayıt olmak gerekiyor.

Instagram’a reklam verebilmek için ilk etapta Facebook kullanmanız gerekmektedir, Facebook hesabınız üzerinden Reklam Yöneticisi kısmından buradan yeni bir kampanya oluşturup sadece Instagram’da yayınlansın diyerek Instagram’a reklam verebilirsiniz. Reklam yayınlamadan önce bazı ayarlarınızı yapmanız durumunda ve bazı kısıtlamaları uyarlamanız durumunda doğru kişilere rahatlıkla Instagram sayesinde ulaşabilirsiniz. Sizlerde markanızı birçok kişiye duyurmak istiyorsanız mutlaka Instagram’ın reklam hizmetinden faydalanmayı unutmayınız.

Instagram Reklam Çeşitleri

  • İnstagram reklam servisini kademeli olarak hizmete sunuyor. Bulunulan bölge instagramda reklam vermek için açılmadıysa instagram üzerinden reklam vermek mümkün değildir.
  • Instagram’a hem video olarak hem de normal bir fotoğraf olarak reklam verebilirsiniz.
  • Instagram’a reklam vererek birçok kişinin sizlerin internet adresinizi ve online mağazalarınızı ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan