Instagram’da Başkasının Hikayesini İndirmek

Instagram’da Başkasının Hikayesini İndirmek
Instagram’da Başkasının Hikayesini İndirmek

Instagram hikayeler adı ile duyurulan özellik sayesinde anlık video ve görüntü paylaşımı yapmanızı sağlıyor ve instagram hikaye indirmek oldukça basittir. Kendi paylaşmış olduğunuz hikayeleri kolaylıkla kaydedebilirsiniz ve bunu yaparken hiç bir ek uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Gönderinizi paylaşırken ekranınızın alt kısmında yer alan indir seçeneğini seçip telefonunuza kaydedebiliyorsunuz. Paylaşım yaptıktan sonra kaydetmek istiyorsanız hikayenizi açınız ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan (…) kısma tıklayınız ve açılan ekrandan kaydet / indir seçeneğini seçiniz.

Tanıdıklarınızın hikayelerini indirme işlemi için Chrome IG Story eklentisini kullanabilirsiniz.

İlk önce tarayıcınıza kurunuz ve tarayıcınızdan instagram hesabınıza giriş yapınız. Eklenti tarayıcınızda kurulu olduğu zaman instagram adresinizin üst kısımda hikayeler yer alacaktır. Bu hikayelere sağ tıklayıp > Download yaparak indirebilirsiniz. Bu işlem bilgisayara yapılabilir ve isterseniz bilgisayardan telefonunuza aktarma yapabilirsiniz.

Telefona Hikayeyi Nasıl Aktarabilirim?

Bilgisayar üzerinden indirmiş olduğunuz hikayeyi tekrardan sizler Instagram üzerinden paylaşmak istiyorsanız bunun için mobil cihazlarınızdan ilgili gönderiyi paylaşmanız gerekmektedir. Bilgisayara indirdiğiniz gönderiyi ilk olarak telefonunuza aktarınız, bunun için USB kablodan yardım alabilir ya da WhatsApp üzerinden bir arkadaşınıza o gönderiyi göndererek Web WhatsApp’tan hızlı bir şekilde telefonunuza aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Web WhatsApp uygulamasını açınız ve ardından bilgisayara indirdiğiniz hikayeyi bir arkadaşınız ile paylaştıktan sonra ilgili hikaye otomatik olarak sizlerin telefonların Galerisine inmektedir. Bunun haricinde USB kablosu ile hikayeyi telefona aktarmak istemiyorsanız Google Drive ve diğer yedekleme araçlarına hikayeyi yükleyerek telefonlarınızdan tekrardan yüklediğiniz yerden hikayeyi indirebilirsiniz.

Bugün sizlere Instagram’da başkasının hikayesini indirme olaylarından bu şekilde bahsetmiş olduk umarım sizlere faydalı olmuşumdur, Instagram hikaye indirme konusunda kafanıza takılan bir nokta var ise bunu bana alt kısımdan bildiriniz. Ve ayrıca, Instagram’da bir başka kişinin hikayesini indirdiğiniz zaman bildirim gitmez bunun için aklınızda herhangi bir kuşku olmasın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan