Instagram’da Birini Nasıl Engelleyebilirim?

Instagram’da Birini Nasıl Engelleyebilirim?
Instagram’da Birini Nasıl Engelleyebilirim?

Dünyanın en sık kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan uygulamada, milyonlarca insan var olmakta. Kişilerin özel hayatlarını koruma altına almak için, profil gizliliği uygulaması getirilen aşamalar, yetersiz kaldığı durumlarda, kişilerin hesaba erişilmesine tamamen engel konulabilmekte. Profillerin güvenlikleri açısından sosyal medya uygulamasının bu gibi erişim engellerine izin vermesi olağanca bir durumdur. Kişilerin, rahatsız edildikleri veya görmek istemedikleri bir durumla karşı karşıya kaldıklarında, hesabın sağ üst köşesinde üç nokta menüsüne tıklanarak seçenekler açılır. Kısa yoldan engelle butonu tıklayarak instagram kişi engelleme nasıl yapılır? Sorusuna en iyi şekilde cevap bulmaktadır. Engellemeye emin misin sorusuna ise Evet, eminim yanıtı ile onay alındıktan sonra kişi tamamen erişime engellenmiş olmaktadır.

Spam Olarak Bildir Nedir?

Instagram’da bir kişiyi engellemeden önce o kişiyi spam olarak bildirmeniz durumunda o kişinin Instagram profilinin yetkili kişiler tarafından incelenmesini sağlayabilir ve hatta Instagram’dan tamamen o profilin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Spam olarak bir kişiyi şikayet ettiğiniz vakit o kişinin bu durumunda herhangi bir haberi olmaz, lakin kişinin profili normal ise ve herhangi bir sorunu yok ise spam raporunuz geçersiz olarak sayılmaktadır.

Üst kısımda bahsedilmekte olan Instagram’da kişi engelleme ile sizlerde sizleri sürekli olarak rahatsız edenleri engelleyerek Instagram uygulamasından o kişinin sizinle iletişime geçmesinin önüne geçebilirsiniz.

Instagram’da bir kişiyi engellediğinizde aşağıdaki işlemler gerçekleşir;

  1. O kişi sizi takip edemez ve mesaj gönderemez.
  2. Kişiyi engelledikten sonra kişiye bildirim gitmez.
  3. Kişi sizi takip edemediği için sizin onu engellediğinizi fark edebilir.
Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan