Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Kayıt Edilir?

Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Kayıt Edilir?
Instagram’da Canlı Yayın Nasıl Kayıt Edilir?

Instagram yeni bir döneme başladı diyebiliriz. Yaptığı son geliştirmeler ile artık instagram üzerinden yapılacak canlı yayınlar kayıt edilebilecek. Şimdiden instagram canlı yayın kayıt etme, instagram canlı yayın nasıl kaydedilir?, instagram canlı yayın kaydı nasıl yapılır? gibi soruları duyar gibiyim.

İnstagram artık yapılan canlı yayınları kayıt etme özelliğini sunuyor. Yapılan yayınların ölümsüzleştirilmesi adına artık kayıt edilebilecek. Günden güne kullanıcı potansiyeli artan instagram dünyada en çok kullanılan 2. sosyal ağ konumuna gelmiş durumda. Hal böyleyken canlı yayınların da bir arşiv olarak saklanması veya daha sonradan anı olarak izlenebilmesi düşüncesine girmiş olmalılar ki kayıt özelliği aktif edildi.

Öncelikle instagram canlı yayını kayıt edebilmeniz için son sürümü yüklemiş olmanız gerekiyor. Son sürümü yüklediniz ve canlı yayını kayıt etmek istiyorsunuz. Bunun için yapılacak işlem çok basit. Canlı yayını bitirdiğiniz zaman ekranın sağ üst köşesinde kaydet ikonu çıkarak ve bu ikona bastığınız zaman yapmış olduğunuz canlı yayın otomatik kayıt edilecek.

Yapılan açıklamalarda canlı yayın sadece video olarak kayıt edilecek. Yani canlı yayında aldığınız beğeni, yorum ve izlenme sayısı gibi istatistikler kayıt altına alınmayacak. Ayrıca bir diğer bilinmesi gereken yer ise sadece kendi canlı yayınlarınızı kayıt edebilirsiniz. Bir başkasının canlı yayınını kayıt etme şansınız maalesef bulunmuyor.

Canlı yayın kayıt etme özelliğini instagram 10.12 kodlu sürümünde Android ve iOS olarak indirip kullanabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan