Instagram’da Galeriden Hikaye Paylaşma

Instagram’da Galeriden Hikaye Paylaşma
Instagram’da Galeriden Hikaye Paylaşma

Instagram uygulamasına gelen özelliklerden biri olan hikaye paylaşma özelliği sayesinde artık dilediğimiz her fotoğrafımızı 1 günlüğüne takipçilerimizle paylaşabilmekteyiz. Tamamen Snapchat’in özelliklerinden özenilerek yapılan Instagram hikaye özelliğini sizlerde kullanmak istiyorsanız son sürüm Instagram uygulamasını kullanmanız yeterlidir. Bugün ise Instagram hikayelerde merak edilen konulardan biri olan galeriden fotoğraf paylaşma, galeriden hikaye paylaşma işlemlerinden bahsedeceğim.İlk etapta telefonunuzdan Instagram uygulamasını açınız ve ardından ana ekranı sol doğru kaydırınız. Instagram hikayelerine eski fotoğraf ve videoları ekleme işlemi için, ilk olarak hikaye paylaş bölümüne girilir. Ardından telefon ekranının alt kısmından yukarı doğru, ekran hafifçe kaydırılır. Telefonun alt kısmında, eski fotoğraf ve videolar açılır. Buradan sonra seçim yapılıp, istenilen fotoğraf ve videolar paylaşılabilir. Eski fotoğraf ve videolar üzerinde de, istenilen işaretler, yazılar, semboller ve benzeri unsurlar kullanılabilir.

Instagram Hikaye’de Her Eski Fotoğraf Ve Video Paylaşılabilir mi?

Instagram hikayede her eski fotoğraf ve videonun paylaşımı mümkün değildir. Paylaşılacak olan fotoğraf veya videonun son yirmi dört saat içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Son yirmi dört saat içerisinde çekilen tüm fotoğraf ve videolar Instagram hikayesinde paylaşılabilir.

Son 24 saat içerisinde değişiklik yapmış olduğunuz her fotoğrafı Instagram’da hikayeler bölümünde paylaşabilirsiniz. Şayet paylaşmak istediğiniz fotoğrafı son 24 saat içerisinde çekmediyseniz daha eskiye ait bir fotoğraf paylaşmak istiyorsanız ilgili fotoğrafı telefonunuzda başka bir yere kopyalamanız veya o fotoğraf üzerinde herhangi bir işlem yaparak farklı kaydet seçeneğini kullanarak son 24 saat içerisine kayıt edebilirsiniz.

Son 24 Saate Fotoğraf Eklemek İçin

Biliyoruz ki Instagram hikaye kısmında galeriden bir fotoğraf seçmek istiyorsak ilgili fotoğrafı son 24 saat içerisinde çekmiş olmamız lazım veya son 24 saat içerisinde telefonumuza indirmemiz gerekmektedir. Bunun için mevcut olan bir fotoğrafınızın indirilme saati çok fazla ise veya çok eski bir fotoğrafınızı paylaşmak istiyorsanız fotoğrafınızı kopyalayın ve farklı bir yere kayıt edin. Dilerseniz de ilgili fotoğrafın ekran görüntüsünü alınız ve ardından Instagram hikayeler kısmında bulunan kalemler ile düzenlemeler yapın.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan