Instagram’da Hikaye Nasıl Gizlenir?

Instagram’da Hikaye Nasıl Gizlenir?
Instagram’da Hikaye Nasıl Gizlenir?

Instagram‘a yakın zamanda gelen bir Snapchat özelliği vardır. Artık instagram dan da anlık fotoğraflar, videolar atılabilir ve bu görseller yirmi dört saat içinde otomatik silinmektedir. Herkesin takipçilerinde istemediği ancak aynı zamanda silemediği kişiler de vardır. Bu kişilerin her anın tanığı olmasını istemeyenler için hikaye gizleme özelliği mevcuttur. Peki instagram hikaye gizleme nasıl yapılır? Yapılması gereken profile giriş yapmaktır. Ayarlar bölümüne girildiğinde zaten karşıya hikaye ayarları diye bir başlık çıkacaktır. Hikaye ayarlarından hikayeyi gizleme işlemi yapılabilir. Birden fazla kişi burada seçilebilir. Ya da hikaye paylaşıldığı vakit bu hikayeyi gören kişilerin yanında bulunan simgelerden, ‘bu kişinin hikayeyi görmesini engelle’ yapılabilir. Bu işlemlerin ardından istenmeyen kişilerin artık hikayeleri görmesi mümkün değildir.

Sizlerde bu şekilde Instagram’da hikaye gizleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz bu durum karşısında artık paylaşmış olduğunuz hikayeler sizlerin seçmiş olduğunuz kişilerde gözükmeyecek ve paylaşım yaparken içiniz bir nebze dahi olsa rahat edecek. Lakin bilmeniz gereken bazı noktalar var, hikayeyi gizlediğiniz kişilere herhangi bir şekilde bildirim gitmez lakin kişi bu durumu başka bir ortak arkadaşınızdan fark edebilme şansına sahip. Ya da sizi farklı bir hesaptan da takip ediyor olabilir ve bu durumda siz mahcup duruma düşmeniz mümkündür.

Instagram’da hikaye gizleme işlemini profilinizde yer alan Ayarlar kısmından yapabilir ve hikayenizin gözükmemesini istediğiniz kişileri bu listeye ekleyerek gereken düzenlemeleri başarıyla tamamlayabilirsiniz. Bu ayarlar sadece bir hesap için geçerlidir, başka telefondan giriş yaptığınız takdirde yine bu ayarlarınız sabit kalacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan