Instagram’da Kapanan Hesaba İtiraz Etmek

Instagram’da Kapanan Hesaba İtiraz Etmek
Instagram’da Kapanan Hesaba İtiraz Etmek

Instagram çeşitli nedenlerden, kural ihlallerinden dolayı Instagram hesaplarını kapatma hakkına sahiptir. Instagram kapatılan hesap çok farklı nedenlerden dolayı kapatılmış olabilir. Instagram hesabının kapatılmasında kural ihlali gerekçesi olmaktadır. Instagram hesabınız eğer kapatılmış ise hesabınıza girerken hesabınızın kapatıldığına dair bir mesaj görürsünüz.

Instagram hesap kapatma işlemini yaptıysa Instagram topluluk kurallarına ve kullanım koşullarına aykırı bir şey var demektir. Bazen hesaplar uyarı gelmeden de kapatılabilmektedir. Ama kapatıldı mesajı görünmüyorsa hesap kapatılma değil, giriş sorunu yaşanıyor olabilir. Hesap Kapatıldı mesajını görüyorsanız ve hesabınızın bir hata sorunu kapatıldığını düşünüyorsanız Instagram’da Kapatılan hesaba itiraz etme hakkınız vardır.

Instagram Kapatılan Hesaba Nasıl İtiraz Edilir?

Instagram hesabınız kapatılmış ve bie neden gösterilmemiş ise, ya da gösterilen neden sizin için hatalı ise Instagram hesap kapatma işlemine itiraz edebilirsiniz. Hesap kapatma işlemine itiraz etme işlemi yine Instagram uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle Instagram uygulamasını açmanız gerekiyor. Daha sonra kullanıcı adı ve şifrenizi gireceksiniz. Burada Instagram size bir takım talimat adımları gösterecektir.

Instagram hesap kapatmaya itiraz formunu doldurarak ve talimatları izleyerek itiraz işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız hangi nedenle kapatıldıysa size bu yönde sorular sorulacaktır. Talimatları uygulayarak itiraz işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız şikayet almış olabilir,  ya ada paylaşımlarınız kurallara ve kullanım koşullarına aykırı olabilir. İtiraz işlemi yaparak hesabınızı açmayı deneyebilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan