Instagramda Neden Canlı Yayın Yapamıyorum?

Instagramda Neden Canlı Yayın Yapamıyorum?
Instagramda Neden Canlı Yayın Yapamıyorum?

Dünyanın 2. büyük sosyal ağ platformu olan Instagram günden güne büyümeye devam ediyor. Tabi büyürken beraberinde bir takım sorunları da birlikte getiriyor. Özellikle kullanıcıların en sık şikayetlerinden birisi canlı yayın yapamama problemi. Instagram canlı yayın yapamıyorum diyorsanız veya instagram canlı yayın sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagramda canlı yayın yapamıyorsanız bunun nedeni ilk olarak telefon modelinizin düşük kalmasından dolayı olabilir. Diğer bir neden ise muhtemelen instagram uygulamanız da bir hata oluştu veya güncel sürümü yüklü değil. Bu tip uygulama sorunları zaman zaman yapılan güncellemeler ile giderilebiliyor.

İlk olarak yapacağınız işlem instagram sürümünüzü güncelleyin. Telefon marketinize girerek, güncel sürümü edinebilirsiniz. Sonrasında telefon güncellemelerini kontrol edin. Sistem güncellemesi de bazen bu tip durumlarda sorun çıkartmakta o nedenle sisteminizin güncel olduğundan emin olun.

Android cihazlarda sistem güncellemesi için Ayarlar > Cihaz hakkında > Sistem güncellemeleri > Kontrol et kısmından yapabilirsiniz.

iOS cihazlarda ise  Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme kısmına girerek gerekli işlemi yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptınız fakat halen canlı yayın sorunu yaşıyorsanız ara ara gelecek instagram güncellemelerini yapmayı bekleyeceksiniz. Bunun nedeni ise uygulamanın kod yapısında sizin telefonunuzun desteklemediği bir bölüm olabilir. O nedenle yapılacak güncellemeler ile instagram uygulamasının telefonunuzla uyumla hale gelmesini bekleyeceksiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan