İphone 7 İnceleme

İphone 7 İnceleme
İphone 7 İnceleme

Apple yeni ürünüyle karışımıza çıkarken farklı bir tasarım sunmuyor fakat yeni özellikleriyle ilgimizi baya çekeceğe benziyor. Sıra gelen kasa tasarımıyla anten şeritlerinin olmaması ve yumuşatılmasıyla sade ve hoş bir tasarım oluşturuyor. Tasarımda dikkat çeken en önemli değişim ise kulaklık girişinin olmaması ve Apple bu girişi kaldırarak kulaklık girişinin olduğu kısma ikinci bir hoparlör yerleştirmeyi tercih etmiş. Bu demektir ki stereo kalitesinde bir ses kalitesi sunacağı kesinleşiyor. Peki, Apple kulaklık girişi için ne kullanacak, onunda cevabını Apple güzel bir tasarımla veriyor. Şarj girişinden bir dönüştürücü ara kablo ile bu özelliği bizlere sunuyor.

Apple suya dayanıklı telefon üretimini nihayet İphone 7 ile birlikte tüketicilerine sunuyor. İphone 7 su altı çekim için IP67 sertifikasına sahip bu sertifika ile beraber 1 metre su altında yarım saate kadar çekim yapmayı sağlıyor. Fakat su geçirmez özelliğinin garantiye girmediğini de söylüyor. Apple bu serisinde ekran üzerinde inç başına 326 piksel yoğunluğu sunduğunu söylüyor bu demek oluyor ki İphone 7 ekran üzerine basınca duyarlı olacak.

Apple bu seride ekran boyutunu değiştirmese de çözünürlük alanında ciddi değişikliklere gitmiş. Daha iyi renk kalitesi ile yüzde 25 daha parlaklık sağlıyor. Buda kullanıcılara rahat kullanım ve göze hitap açısından ciddi seviyede başarılı tasarım sunuyor. Cihazın depolama seçenekleri ise 32, 128 ve 256 GB olarak seçeneklendirilmiş yani artık İphone 7 serisinde 16 GB cihaz görmeyeceğiz.

12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan bu cihaz fotoğraf çekiminde bozulmalar ve kaymalara karşıda duyarlı oluyor böylece daha kaliteli fotoğraflar çekmeyi kullanıcılarına sunuyor. Arka kamerada çift LED flaş yerine dört LED’li True Tone Flash eşlik ediyor. Ayrıca Apple İphone 7 serisinde daha büyük lenslere yer vermiş. Karanlık ve düşük ışık ortamlarda kaliteli video ve fotoğraf çekmeyi garantiliyor. Apple ön kameraya ise 7 megapiksel çözünürlüğe yer veriyor.

Apple bu serisinde 1.960 mAh pil kapasitesi sunarken pisi daha uzun süre kullanılabilme şansını bize tanıyor. Apple bu batarya gelişiminde kablosuz müzik dinlemede 40 saati garanti ediyor.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan