iPhone Garanti Sorgulama / Online Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama / Online Sorgulama
iPhone Garanti Sorgulama / Online Sorgulama

Teknolojik ürünlerde garanti durumu ve kapsamı çok önemli bir özelliktir. iPhone garanti sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Apple sitesi üzerinden yapılabilen iPhone garanti sorgulama işlemi için belli adımları takip etmeniz gerekiyor. iPhone garanti durumunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama işlemi İnternetten Nasıl Yapılır?

iPhone internetten garanti sorgulama işlemi için Apple sitesine girmeniz gerekiyor. Apple sitesine girdikten sonra şu adımları takip edeceksiniz;

  1. Adım: Kapsamı Denetle seçeneğine tıklayarak’ Kapsamı Denetle’ sayfasınız açın.
  2. Adım: Sayfada yer alan’ Donanımınızın Seri Numarasını Girin’ bölümüne telefonunuzun seri numarasını girin. ‘Lütfen Kodu Girin’ bölümüne telefonunuzun kodunu yazın.
  3. Adım: Kutucukları eksiksiz olarak doldurun.

Tüm bu adımları doğru şekilde tamamladıktan sonra iPhone garanti durumu ile ilgili bilgilerinizi görebilirsiniz.  Telefonunuz için geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı ve AppleCare koruma planı için uygunluk hakkında tüm bilgiler bu bölümde yer almaktadır.

iPhone Seri Numarasını Nasıl Bulurum?

iPhone seri numarası telefonunuzda yer almaktadır. Telefonunuzda bulunan Ayar bölümüne girin. Ayarlar bölümünde genel seçeneğine girin. Buradan Hakkında seçeneğine girerek, iPhone seri numaranızı görebilirsiniz. Hakkında seçeneği içinde iPhone seri Numarası olarak karşınıza çıkacaktır. iPhone garanti durumunuzu,  Apple sitesinden kontrol ederek seri numaranızı doğru girmeniz önemlidir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan