iPhone Home Tuşunu Kullanmadan Yeniden Başlatma

iPhone Home Tuşunu Kullanmadan Yeniden Başlatma
iPhone Home Tuşunu Kullanmadan Yeniden Başlatma

Eğer bir Apple akıllı telefonunuz varsa ve ana ekran düğmesi bozuksa bu yazımız ilginizi çekebilir. Çünkü bazı durumlarda ve özellikle yazılımsal problemlerde cihazınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Cihazınızı yeniden başlatmak için ihtiyaç duyduğunuz butonunuz bozuksa alternatif yolları denemeniz gerekiyor. Dilerseniz birbirinden farklı yollarla home tuşunu kullanmadan iPhone cihazınızı nasıl başlatacağınıza yakından bakalım.

Assistive Touch İle Yeniden Başlatma

iPhone cihazınızın her hangi bir ayarını bozmadan ve her hangi bir tuş kullanmadan yeniden başlatmak için en etkili yöntem Assistive Touch yöntemidir. Bunun için öncelikle cihazınızın Ayarlar kısmına gidiyorsunuz. Burada sırasıyla Genel, Erişilebilirlik ve Assistive Touch yollarını izleyerek Assistive Touch’u aktive etmeniz gerekiyor. Aktive işleminin ardından Aygıt seçeneğinde bulunan Ekranı kilitle yazısının üzerine basılı tutuyorsunuz. Karşınıza cihazı kapatma seçeneği gelecektir. Buradan cihazınızı kapatabilirsiniz. Kapanan cihazınızı yeniden açmak için şarja takmanız yeterli olacaktır.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayarak Yeniden Başlatma

Eğer ilk seçenek işinize yaramadıysa biraz sıkıntılı olan bu ikinci adımı deneyebilirsiniz. Sıkıntılı olma sebebi ise ağ ayarlarını sıfırlamanın tanımlı ağlarınızı unutması, gerekli bağlantı ayarlarının yeniden yapılması gereğidir. Yine de bu yöntemi kullanmak istiyorsanız cihazınızın Ayarlar menüsünden Genel ve Sıfırla yollarını izleyerek Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine tıklıyorsunuz. Ağ ayarları sıfırlandıktan sonra sistem otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Bataryayı Bitirerek Cihazı Yeniden Başlatma

Her hangi bir ayarınızı değiştirmeyerek sizi yormayacak etkili yöntemlerden birisi de cihazınızın pilini bitirmektir. Piliniz bittiğinde cihazınız kapanacaktır. Ancak bu yöntem batarya doluluk oranınıza göre biraz zaman alacak bir yöntemdir. Şayet bataryanız az ve uğraşmak istemiyorsanız yoğun pil tüketimi yapan bir uygulama ve oyun açarak bataryayı bitirebilirsiniz. Batarya bittiğinde cihazınız kapanacaktır. Cihazınızı tekrar açmak için yine şarj kablosunu bağlamanız yeterli olacaktır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan