iPhone Renk Filtresi Nasıl Değiştirilir?

iPhone Renk Filtresi Nasıl Değiştirilir?
iPhone Renk Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Gelişen teknolojinin öncülüğünü yapmakta olan İOS kalitesi ve üretmiş olduğu içerikler sayesinde herkesin dillerine destan olmuş durumda. Her gün daha fazla kendine yeni bir özellik katmakta olan İOS işletim sistemi sayesinde bu işletim sistemini kullanmakta olan cihaz sahiplerinin günlük hayatı birazda olsa kolaylaşmaktadır. Bugün ise İOS’un yeni özelliklerden olan renk filtre seçeneği hakkında önbilgi vermek isterim. iPhone marka cihazınızda IOS 10 güncellemesini eğer yüklediyseniz ekranınızın renk tonunu istediğiniz şekilde değiştirmeniz mümkün. IOS 10’un renk filtreleri değiştirme rehberi onu sevimli kılan özelliklerin arasında yer alıyor. Sizlerde bu renk filtrelerini merak ediyorsanız bu adımları takip ederek filtreler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

iPhone Renk Filtre Seçeneği

Night Shift Değil

Burada renk filtresi ile kastedilen Night Shift özelliği veya fotoğraf çekimlerinde kullandığınız efektler değil. Apple IOS 10 ile birçok değişimle karşımıza çıkıyor. Her geçen gün daha değişik bir IOS özelliği ile karşılaşmamız mümkün. Bunlardan biri de renk filtresini değiştirebilme özelliği.

Ekranınızın Renk Tonunu Ayarlamak Çok Kolay

IOS 10 sayesinde artık telefonunuzda sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekleyen birçok özellik bulunuyor. Bu özelliklerden bir tanesi de şüphesiz ekranınızın renk tonunu ayarlayabilecek olmanız. Böylelikle yeni temalar ve filtreler size daha keyifli bir iPhone kullanımı sunacak. Üstelik bunu yapmak çok zor değil. Sadece birkaç basit ayar bu işlem için yeterli.

Bu Adımları İzleyin

İlk adım olarak sırası ile olacak şekilde Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik bölümlerine girin. Erişilebilirlik sayfası karşınıza çıktığında “Ekran Kolaylıkları” kısmına giriş yapın. Ekran kolaylıklarını açtıktan sonra karşınıza “Renk Filtreleri” adlı bir başlık çıkacak. Ardından yapmanız gereken şey bu ekrandan renk filtrelerini açmak.

Renk filtreleri seçeneğini açmanızın ardından karşınıza birçok alternatif çıkacak. Size sunulan bu geniş renk yelpazesi arasından dilediğinizi seçebilir ve telefonunuzu istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin kırmızı yapabilir veya farklı bir renk tonu kullanabilir, bunu baskın kılabileceğiniz gibi azaltabilirsiniz. Buradaki yoğunluk ayarı rengin doygunluğunu belirlemeye yarar eğer isterseniz bu ayarı yüzde ellinin altında tutmanız da mümkün.

Ek Olarak

Apple renk körü kullanıcılarına karşı da duyarsız kalmayı kabul etmiyor. Bu nedenle renk körü insanların renkleri fark edebilmesi adına üç farklı seçenek sunuyor. Artık siz de iPhone renk filtresi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını öğrendiğinize göre iPhone ile bu yeni deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan