İstanbulda Fotoğraf Çekilecek Yerler

İstanbulda Fotoğraf Çekilecek Yerler
İstanbulda Fotoğraf Çekilecek Yerler

Her ne kadar zevksiz olduğumuzu söyleseler de aslında çok zevkliyiz, umarım bu yazımızı seversiniz. Öncelikle İstanbul Dünyanın en büyük tarihi eserlerinden biri diyebilirim, bir çok tarihi eserler İstanbul’da diyebilirim. Ben çok gezen birisi değilim, keyfim yerine geldiği zaman kafa dengi bir arkadaş bulduktan sonra gezmeyi severim. Şunu yapalım deyince tamam olur yapalım gibisinden bir cevap duymak gerçekten insanın kafasını rahatlatıyor diyebilirim. Bunun için sizlere benim gitmiş olduğum ve İstanbul’da tam fotoğraf çekilecek yerlerden bazılarını sizinle paylaşacağım.

İstanbul’da o kadar çok fotoğraf çekilecek yerler var ki bunları tek tek buraya işleyeceğim, ve sizde kendi yorumlarınızı iletirseniz çok memnun olurum.

İstanbul’da Fotoğraf Çekilecek Yerler

İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Yerler (Galata Kulesi)
1. Galata Kulesi; Öncelikle bir çok turistin ziyaret ettiği Galata Kulesine çıktığım günü kesinlikle unutmuyorum. Ve önünde binlerce kişi fotoğraf çektiriyor, arkanızda yürüyen insanları hızlandırılmış fotoğraf efekti ile daha güzel bir görüntü olacağını sanıyorum. Mutlaka buraya gidip fotoğraf çektiriniz, ayrıca Galata Kulesine çıkarken bir çok ara sokaklar mevcut, bunları da sık sık değerlendirin ve kahve dükkanlarını ziyaret ederek bir kahve içip bolca fotoğraf çekilebilirsiniz.

İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Yerler (Çamlıca Tepesi)
2. Çamlıca Tepesi; Sakin ve sessiz ortamlardan biri ve bol bol fotoğraf çekilmek için bir çok manzarası mevcut. Bunun için burayı da kullanabilirsiniz, lakin tepeye çıkarken çıkmış olduğunuz yokuşlar sizi yorabilir bunun için tepeye çıkarken dar sokaklarda fotoğraf çekilmeyi unutmayın.

İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Yerler (Fethi Paşa Korusu)
3. Fethi Paşa Korusu; Adını çok duymadığımız ve bunun için de çok özel güzelliklere sahip olan mekanlardan biri. Burayı da değerlendirebilirsiniz Hele ki, Boğaza karşı çektireceğiniz fotoğraflar ile kaliteli görüntüler ortaya çıkabilir. Bunun için, saçınızı güzel yapın.

İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Yerler (Sultanahmet/Soğukçeşme Sokak)
4. Sultanahmet/Soğukçeşme Sokak; Heytt be şu resimdeki evlerin heybetine bak ne kadar da farklı, o taş yığını binalardan tamamen farklı olan ve bir çok renge sahip olan ahşap evler. İşte sizlere Sultanahmet’te mevcut olan Soğukçeşme Sokağını tavsiye ederim, mutlaka gidiniz.

Benden bu kadar, dilerseniz daha fazla mekanlar paylaşabilirim. Yorum yapmayı unutmayın..

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan

Zehra - 23 Temmuz 2015 - 20:08

Bir gün istanbula gitme fırsatım olursa. Bu yazınızda bahsettiğiniz yerler daima aklımda olucak ve bol bol o mekanlarda resim çekinmeye çalışacağım.