Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır?
Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaşlar neden önemlidir?

Kadınlarda estetik görünüm ve güzelliğin önemi yüzyıllardır vazgeçilmeyen bir unsur. Öyle ki bu konuda çekilmeyecek acılara katlanmış olan kadınların çok fazla örneklerini sayabiliriz. Bu yöntemler tarihte eskiden beri uygulanmakta ve hatta bazıları bugün bile geçerli olmaktadır. Kadın güzelliğinin vazgeçilmezi olan yüz güzelliği, özellikle de kaşlar tamamlayıcı unsur olması bakımından kadınların en çok dikkat ettiği noktadır. Bu yüzden kaşlara her zaman daha çok önem verilmiştir.

Kaşlara genel bir bakış ve kaş ekimi

Günümüz kadınları için de kaş bir numaralı cazibe ve çekim unsurudur. Saçlardan sonra en çok kaşlara dikkat edilir ve kaşlar konusundaki sıkıntılar da her konuda olduğu gibi kadınların çözmeleri gereken sıkıntılardandır.

Son yıllarda artan bir tedavi yöntemi, istenilen dolgunlukta kaşlara sahip olmayan kadınların kurtarıcısı oluyor. Kaş ekimi tedavisi sayesinde hem son moda kalın kaşlara, hem de istenilen herhangi bir tarzda kaşlara sahip olmak mümkün.

Kaş ekimi nasıl yapılır?

Kaş ekimi de saç veya diğer unsurların ekimi gibi genellikle ense kökünden alınan güçlü saçlar ile yapılır. Kaş ekimi uygulamaları lokal anestezi altında uygulanır ve oldukça rahat şartlar altında ciddi donanımlı hastaneler tarafından yapılmaktadır. Bu işlem sonrası neredeyse hiçbir rahatsızlık, ağrı veya sızı hissedilmez. Operasyonun yapıldığı gün günlük işlere devam edilebilmektedir. Bu anlamda kadınlar tarafından en çok tercih edilen estetik tedavi yöntemdir.

Kaş ekimi sonrası nasıl bir görünüm elde edilir?

Her bireyin kendine özgü metabolizma ve genetik yapısı olduğundan, kaş ekim işlemi yapılan kişinin işlem yapılırken kaş yapısına uygun bir teknik izlenmelidir. Bu nedenle öncelikle operasyona başlamadan önce, istenen kaş şekli bir kalem yardımıyla kişinin kaşlarına çizilir. Bu işlem operasyonun gidişatını bilmek açısından önemlidir. Genellikle kalınlaştırma yapılan kaş ekimi tedavisinde daha gör ve güçlü kaşlar elde edilir.

Kaş ekimi yapıldıktan sonra rahatlıkla yeni kaşlarınızı kullanabilirsiniz. Oldukça doğal ve acısız bir işlem olduğu için kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan