Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar
Kırmızı Kalem Yiyene Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanımları ev, araba, ihtiyaç gibi başlıklar altında pek çok kişinin nakit ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle bütün olan borcun taksitler halinde ödenmesi çoğu kimse için çok önemli bir avantajdır. Ancak bazı durumlarda bozulan iş durumları planlanan ödemelerde aksaklıklara neden olmakta ve kredi çeken bireyler bu aksaklıklar yüzünden kırmızı kalem yiyebilmektedirler. Yani banka bu müşterilerine tekrar kredi verme hususunda daha ince eleyip, sık dokuyacaktır. Hatta bazı bankalar hiç vermeyebilir. Ancak yeni ihtiyaçlarda bu kişiler yeniden kredi başvurusu yapmak isteyecek, bu durumlarda kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar, başlığı altında seçeneklerin bilinmesi gereklidir.

Kişiler aksattıkları aylık ödemeleri için ekstra faizlerle karşılaşacak ve kredi notları gittikçe düşecektir. Eğer bu durum 3 ay üst üste tekrarlanırsa o zaman kırmızı kalem yersiniz ve icra yolu ile tüm borcun ödenmesi istenir. Bu aşama kredi çeken bireyler için geri dönülmez bir durum olmakta, tekrar taksitlenmeyen borcu tek seferde ödemek zorunda kalırsınız.

Bankalar bu alanda kesin kararlar almakta ve herhangi bir bankadan kırmızı kalem yemeniz durumunda farklı bankalardan kredi çekmeniz çok zor hatta imkânsızdır. Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar bu bilgiler ışığında bakıldığında bulunmadığı anlaşılacaktır. Çünkü hiçbir banka böyle bir riske girmeyi göze almaz. Bu nedenle kredi kullanıldığında ödemelere çok dikkat edilmeli ve 3 ay üst üste ödemenin geciktirilmesi durumlarından kaçınılmalıdır.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan