Kolay Oruç Nasıl Tutulur?

Kolay Oruç Nasıl Tutulur?
Kolay Oruç Nasıl Tutulur?

Malum 11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif geldi çattı, hatta o kadar çok erken geldi ki ne siz sorun ne biz anlatalım. Peki bu yaz sıcaklarında daha nasıl kolay oruç tutabiliriz? İşte bu soruyu sizler için araştırdık ve tek tek çözümlere sonuçlara ulaştık ve şimdi sizinle paylaşıyoruz, lütfen yazımızı alt kısımda bulunan oylama yerinden oylayınız.

Kolay Oruç Nasıl Tutulur - Naneli Yoğurt
1. Adım olarak sahur da bol naneli yoğurt tüketiniz, neden mi? Uzun süre aç kaldığınızda vücudunuzun kaybetmiş olduğu sıvı kaybını, Nanelerde yer alan C vitamini dengeleyecektir, ve sizin daha ferah daha rahat oruç tutmanızı sağlayacaktır.

Kolay Oruç Nasıl Tutulur - Ayran
2. Besin olarak ise, Ayran. Milli içeceğimiz olan ayran sayesinde uzun süre susuzluğunuzu bastırabilirsiniz. Hatta eğer soda ile yapılan ayranlar sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

Kolay Oruç Nasıl Tutulur - Ananas
3. Seçenek ise, Ananas. Ananası bu mübarek günlerde bol bol tüketmeliyiz, sadece sahur da değil iftar sofralarında da mutlaka bulundurmalıyız.

Kolay Oruç Nasıl Tutulur - Kavun
4. Besin kaynağı olan Kavun. Kramplara bire bir çözüm olan Kavunun yanı sıra karpuz, kayısı yüksek miktarda potasyum içeren yiyeceklerden en başta gelenlerindendir. Bu besinler vücudunuzu koruyup, vücudunuzda tuz birikmesini birebir önleyebilir.

Kolay Oruç Nasıl Tutulur - Salatalık
5. Herkesin çok sevmiş olduğu, hatta bir çok kişi sebze yerine meyve diye nitelendirmiş olduğu salatalarda oldukça su bulunmaktadır. Bunun için taze salatalıkları tüketmenizde oldukça fayda var.

Kolay Oruç Nasıl Tutulur - Erik (Kara)
6. Son olarak, yazın gelmesiyle beraber yaz aylarının vazgeçilmesi olan Erik. Erikte mevcut olan su sayesinde Ramazan ayında rahatlıkla oruç tutabilirsiniz.

Okumaya devam et
Görüşünü Belirt Kazan